Shqipėria, e 42-ta nė listėn e destinacioneve tė reja turistike!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shqipėria, e 42-ta nė listėn e destinacioneve tė reja turistike!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/8/2014, 21:14E renditur mes vendeve mė pak tė njohura, ajo ėshtė njė ndėr vendet qė ėshtė sugjeruar pėr tė pushuar dhe vizituar, duke “i bėrė dalje” destinacioneve tė mbinjohura si Parisi, New York-u. Desticancione kėto tė fundit, qė tėrheqin sė shumti mjaft vizitorė, por qė mund tė rezultojnė pėrvoja zhgėnjyese pėr mjaft turistė pėr shkak tė hoteleve tė mbiēmuara apo restoranteve tė kėqija. Nė listėn e Kėshillit Botėror pėr Udhėtimet dhe Turizmin, mbizotėrojnė vendet e Afrikės, ku vendin e parė e zė Namibia. Nė listė pėrfshihen edhe disa vende aziatike si Kina, Tajlanda, Burma, Kamboxhia. Dhe nuk mungon Shqipėria! Nė kėtė listė thuhet se kėto vende edhe pse nuk kanė ende infrastrukturėn e duhur pėr tė zhvilluar mė sė miri turizmin, po bėjnė pėrpjekjet e duhura duke hapur restorante, dyqane, duke ndėrtuar hotele... Lidhur me Shqipėrinė, Kėshilli Botėror pėr Udhėtimet dhe Turizmin shprehet se pas daljes nga hija e Komunizmit nė vitin 1992, vendi ende nuk ishte i pėrgatitur pėr tė pritur turistė. Por rreth 20 vite mė vonė, me Alpet Shqiptare, kėshtjellat dhe bregdetin e paprekur, Shqipėria ėshtė njė element kryesor, njė vend i rėndėsishėm pėr tu vizituar nė listėn e udhėtimeve nė Europė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:45