Gjėrat qė meshkujt vėnė mė shumė re tek femrat!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjėrat qė meshkujt vėnė mė shumė re tek femrat!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/8/2014, 21:00

 Gjėrat qė meshkujt vėnė mė shumė re tek femrat! 12bdf182-2688-470a-a95b-25c505d0c4ba---0-

Si luani me flokėt
Do tju duket banale, por meshkujt qėndrojnė te mahnitur pas flokėve te bukur dhe te shėndetshėm, shenje e njė fiziku te mire dhe te shėndetshėm. Mėnyra se si luani me flokėt, si arrini ti largoni nga fytyra tregon shume pėr ju.

Sinqeriteti i buzėqeshjes tuaj
Te njohėsh njė buzėqeshje te pafajshme ėshtė e thjeshte, kur e gjithė fytyra qesh atėherė transmeton sinqeritet. Meshkujt e dallojnė menjėherė buzėqeshjen kur ėshtė e bukur, por nėse ėshtė false nuk denjojnė as ti hedhin njė vėshtrim. Shtirja nuk i pėlqen askujt.

Toni i zėrit
Shkenca tregon se njė regjistėr vokal i larte tėrheq meshkujt. Kjo sepse zėri i larte ėshtė tipik pėr fėmijėt, dhe pa qene te vetėdijshėm perceptohet rini dhe zotėsi riprodhuese. Gjithsesi ėshtė mire te mos e teproni.

Ijėt dhe beli
Gjithmonė pėr fajin e evolucionit dhe te ndjenjės te vėzhgimit, nėse keni bel te ngushte dhe ije te gjera do te tėrhiqni njė mashkull me lehte.

Ngjyre e shėndetshme
Stresi dhe smogu e bėjnė lėkurėn opake dhe te fikur, aq sa na bėn te dukemi te sėmurė dhe jo ne forme edhe pse jemi shume mire. Te kujdeseni pėr lėkurėn jo vetėm ju gėzon por kap dhe vėmendjen e meshkujve, njė lėkurė e shkėlqyeshme dhe e shėndetshme ėshtė njė bilete vizite.

Sytė
Te vegjėl, te mėdhenj, ne forme bajame, te rrumbullaket, me ose pa syze, janė gjithmonė ato protagonistet. Ngjyra nuk ka rėndėsi, ėshtė e rėndėsishme te dini te hidhni vėshtrimin e duhur ne momentin e duhur. Mund ti vlerėsoni ato me njė grim te bukur pa e tepruar./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 19:58