Pedikyri perfekt pėr ēdo Sandale!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pedikyri perfekt pėr ēdo Sandale!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/7/2014, 17:33

Po mendoni pėr kėpucė te mbyllura, te hapura, open toe, me taka ose jo? Ēdo kėpucė, pėr sa e bukur te jete, sjell probleme ne kėmbėt tona. Ju sugjerojmė si te ndėrhyni pėr te zgjidhur shqetėsime te cilat mund t’u bezdisin. Ne disa raste, mjafton te ndiqni disa rregulla pėr te evituar dhimbjen e kėmbeve. Njė pedikyr i mire jo vetėm do t’u lejoj te keni kėmbė perfekte por edhe sandalet tuaja do te kenė njė pamje me te bukur.

 Pedikyri perfekt pėr ēdo Sandale! 707f26de-2adc-4adf-ad2f-8ec25036789d---0-

Pedikyri pėr sandale me taka

Nuk arrini te hiqni dore nga takat e larta 12 cm ne mbrėmjet tuaja? Nėse nuk jeni mėsuar te mbani taka ato do te provokojnė dhimbje ne kėmbėt tuaja. Dhimbjet zakonisht pėrqendrohen ne bazėn e kėmbės. Pėr te zgjidhur kėtė problem mund te fusni ne kėpucė njė masa silikoni, "jastėku" do te arrije te reduktoje ndjenjėn e dhimbjes. Trajtimi me i ndikuar ėshtė njė pedikyr aromatik dhe qetėsues me pese pika vaj esencial livandoje. Pėr te larguar dhimbjen ne pjesėn e poshtme, bėni pak stretching duke kapur majėn e gishtave dhe duke e tėrhequr nga vetja.

 Pedikyri perfekt pėr ēdo Sandale! Deff2db5-18b5-4094-907d-90dfe25e8ad2---0-

Pedikur nėse vishni kėpuce te sheshta

Nėse vishni kėpucė te sheshta, komode dhe te ulėta, duhet te keni parasysh qe sholla ėshtė pak e ashpėr, edhe pse mund te evitoni dhimbjen e takave, fėrkimi ne bazėn e kėmbės nuk ka me shume avantazhe. Pėrdorni njė krem hidratues para se te vishni kėpucėt.

Pedikyr pėr sandalet e lėkurės

Me kėtė tipologji kėpucėsh, kėmba ėshtė me shume e ekspozuar nga pluhurat prezent ne rruge. Pedikyri perfekt ne kėtė rast ėshtė qe te nis nga pastrimi ne thellėsi i kėmbės dhe hidratimi. Mund te zgjidhni njė trajtim pedikyri me baze bikarbonati apo kripėra dhe shtoni disa pika vaj bajame pėr te parandaluar tharjen e lėkurės.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:52