Pushime romantike, ku do tė shkoni kėtė verė?!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pushime romantike, ku do tė shkoni kėtė verė?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/7/2014, 15:51

Ēfarė vendesh romantike duhet te shkoni me njeriun qe dashuroni qe pushimet tuaja te transformohen ne njė eksperience me te vėrtet te paharrueshme? Ja disa ide pėr te kaluar pushimet tuaja.
Pushime ne det
Nėse vendosni pėr te kaluar pushimet ne det mundėsitė janė te shumta, ku mund te zgjidhni si brenda vendit ashtu dhe jashtė. Synoni pėr "cepa" parajse te humbur dhe pse jo te panjohur ku mund te shijoni qetėsinė dhe vetminė ne ēift.
Pushime ne kryeqytetet e Evropės
Nėse preferoni te vizitoni kryeqytetet e Evropės gjate pushimeve tuaja, Parisi ėshtė padyshim njė must. Qe nga ngjitja e Kullės Eiffel tek shėtitjet buze Sennes, qe nga vizitat e lagjes Montmartre tek ajo e Ville Lumiere, ne Paris ēdo cep do t’u kujtoj se sa te dashuruar jeni. Koha juaj do te kaloje mes galerive te artit etj. Por nėse preferoni njė udhėtim me pak te kushtueshėm por gjithsesi tėrheqės, perse te mos zgjidhni Budapestin.
Pushimet ne mal
Edhe mali pėrfaqėson njė destinacion te mrekullueshėm pėr pushime romantike ne ēift. Te shėtitni dore pėr dore drejt lumenjve alpin, te shijoni se bashku panoramėn e mrekullueshme nen dritėn e perėndimit, te darkoni me qirinj ne njė atmosfere intime.
Pushime ekzotike
Nėse jeni te gatshėm te shpenzoni pak me shume, atėherė ju presin plazhet e kulluar dhe ujerat e kristalta te Zanzibarit, njė xhevahir me aromėn e specieve te Oqeanit Indian, ne Tanzaninė e largėt. Mes mundėsive me te mira ekzotike mund te synoni edhe pėr ishujt Mauritius, si nuk mund te leme pa pėrmendur Maldivet, udhėtime kėto enkas pėr pushime ne ēift.
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:47