7 llojet e dashurisė!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 7 llojet e dashurisė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/7/2014, 18:30

7 llojet e dashurisė! 7_llojet_e_dashurise__1

Edhe pse shumė njerėz pėrgjithėsisht e lidhin dashurinė me njė ndjenjė romantike, ka disa lloj dashurish, tė cilat ju duhet t’i pėrjetoni dhe kaloni nė jetė.

Versioni klasik i dashurisė lidh dy njerėz qė pėrjetojnė ndjenja tė forta pėr njėri-tjetrin nė martesė dhe mė pas bėn qė ata tė lindin fėmijė. Ju mund tė keni pėrjetuar kėtė lloj dashurie, por mė parė, me siguri keni provuar edhe tė paktėn, njė prej dashurive tė mėposhtme

1. Dashuria e pashpėrblyer

- Ėshtė sfida mė e fortė pasi e bėn njė njeri tė vuajė dhe tė kalojė dhimbje. Ndodh kur personi nuk ndjen tė njėjtėn gjė si ju.

2. Dashuria platonike

- Kjo lloj dashurie nuk kėrkon qė ju tė ndieni tėrheqje seksuale apo romantike kundrejt nj personi. Mund tė ndodhė mes miqve pasi ka tė bėjė me lidhjen shpirtėrore.

3. Dashuria pėr vetveten

- A ju duket vetja njė person i mrekullueshėm? Nėse jo, atėherė keni probleme me vetėvlerėsimin, pasi tė gjithė njerėzit, pėrpara se tė duan tė tjerėt, duan veten.

4. Dashuri epshore

- Mund tė bini nė dashuri me njė person tė bukur qė e shikoni ēdo ditė dhe tė ndieni pėr tė pasion dhe epsh, por vetėm kaq. Nuk bėhet fjalė pėr lidhje shpirtėrore.

5. Dashuria e pastėr

- Mund ta keni parė kėtė lloj dashurie edhe nėpėr filma. Fuqia e dashurisė bėn qė ju tė doni personin me tė metat dhe tė mirat qė ka. Ta doni me shpirt, trup e zemėr.

6. Dashuria fėmijėrore

- Tė gjithė e kalojmė kėtė lloj dashurie. Ėshtė nė njė farė mėnyre, dashuria e parė nė jetėn tonė dhe ka tė bėjė me tėrheqjen ndaj njė personi, qė nė moshėn e kopshtit apo nė fillore.

7. Dashuria e pakapshme

- Ėshtė si tė biesh nė dashuri me Johny Deep apo Brad Pitt. Pra, e pamundur, e paarritshme. Gjithsekush e kalon njė dashuri tė tillė, me krizat e veta dhe fantazinė e imagjinatėn.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 19:39