Thonjtė nė formė bajame, tendenca e re pėr nail art!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Thonjtė nė formė bajame, tendenca e re pėr nail art!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/6/2014, 01:22

 Thonjtė nė formė bajame, tendenca e re pėr nail art! E07180d1-cb88-4599-a4ed-602a774b291b---0-

Kane njė forme lehtėsisht ovale, behet fjale pėr thonj ne forme bajame, tendenca e fundit ne pėr sa i pėrket manikyrit dhe nail art njė frymėzim i viteve 50, thonjte ne forme bajame. Do te jete pėr kėtė qe kane zėvendėsuar thonjte kuadrate ne vitet e fundit.

Thojini lamtumire formave kuadrate te dhe pėrgatituni pėr te nxjerre "kthetrat". Po flasim pėr manikyrin ideal pėr verėn 2014. Thonjte ne forme bajame, ėshtė ky emri i kėsaj tendence e cila ka bere pėr vete te gjithė femrat ne muajt e fundit. Nga sfilatat tek red carpet celebritetet janė te shumte qe preferojnė kėtė lloj forme pėr thonjte, e para ka qene ikona e burlesque Dita Von Teese, ndjekur nga Rihanna dhe Lady Gaga por edhe nga Katy Perry dhe Jennifer Lopez.

 Thonjtė nė formė bajame, tendenca e re pėr nail art! 8854cc04-c7e3-48fe-9084-692575d07fc3---0-

Forma veēanėrisht e harkuar ėshtė ne gjendje te holloje gishtat dhe ti fal pamjes se duarve njė pamje te sofistikuar. Cilat janė ngjyrat qe me shume pėrshtaten me kėtė forme thonjsh? Natyrisht, e kuqja ėshtė perfekte pėr te nxjerre ne pah kėto lloj thonjsh, gjithashtu hapėsirė te gjere edhe pėr stampa me fantazi optikal apo me nuanca vitaminike si boje qielli etj./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:50