5 gjėra qė femra mund tė mėsojė nga mashkulli!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 5 gjėra qė femra mund tė mėsojė nga mashkulli!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/6/2014, 12:59

5 gjėra qė femra mund tė mėsojė nga mashkulli! Largea_mesim1402176254

Duhet pranuar, ka disa gjėra nė tė cilat meshkujt janė vėrtetė tė zotėt. Mė poshtė sjellim pesė gjėra qė femra duhet tė mėsojė nga mashkulli.

-Braktisni maninė e perfeksionit, e cila shpesh i mban nėn tension femrat dhe tė zhytura nė mendime. Ndaloni sė menduari kaloni nė aksion, gjė tė cilėn meshkujt e bėjnė shpesh.

-Sipas disa studimeve meshkujt kanė mė shumė mundėsi pėr ta pėrfunduar me sukses njė dietė. Arsyeja? Femrat kur hyjnė nė dietė synojnė tė jenė mė tė bukura, mė tė forta nė dashuri dhe nė punė, me pak fjalė tė krijojnė njė profil tė ri. Nga ana e tyre meshkujt kur i hyjnė njė diete e bėjnė thjesht pėr tė humbur disa kile.

-Hiq dorė nga ideja pėr tė thėnė fjalėn e fundit. Femrat janė mjeshtre tė artit tė oratorisė, por shpesh ėshtė e domosdoshme qė ti lini mundėsinė tjetrit tė shprehet dhe tė mos jeni gjithmonė ju qė tė thoni fjalėn e fundit.

-Meshkujt nuk kanė problem tė shprehin preferencat. Ata zgjedhin pjatėn e tyre tė preferuar, shprehin dėshirat nė shtrat dhe gjithēka tjetėr qė ndiejnė. Femrat shpesh e cilėsojnė si dobėsi tė tyre nėse pranojnė diēka pėr tė cilėn kanė dilemė.

-Ndėrsa janė nė pėrfundim tė njė pune ėshtė ora e drekės apo fundi i ditės, meshkujt dinė si tė shkėputen nga puna. Ata lėnė gjithēka ashtu pa e prekur, qėndrojnė nė divan duke parė televizion dhe pa e mbajtur mendjen te ēfarė ka ikur. Pėrballė kėtyre sjelljeve tė mashkullit femra shpesh nervozohet pasi e cilėson si indiferizėm tė mashkullit, mirėpo ai mundohet tė shijojė kohėn e lirė minutė pas minute. Nėse do tė ndiqnin tė njėjtėn rrugė edhe femrat, ndoshta nuk do tė ishin kaq tė padėshtuara dhe perfekte, por sigurisht mė tė lumtura dhe tė relaksuara. /BS/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 03:15