Uje i Ngroht Me Limon – Pse Duhet Te Pish

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Uje i Ngroht Me Limon – Pse Duhet Te Pish

Mesazh nga Princesha... prej 7/6/2014, 08:18

Uje i Ngroht Me Limon – Pse Duhet Te Pish Uje_me_limon


Mėnyra se si e fillon ditėn ėshtė tejet e rėndėsishme. Nėse je nėnė, trajner, shkrimtar apo pronar i ndonjė biznesi tė madh apo tė vogėl ose edhe mėsues, ajo ēka bėnė sė pari nė mėngjes ka rėndėsi tė madhe.

Sipas filozofisė Ajuverdike, zgjedhjet qė bėnė rreth rutinės tuaj ditore ose ndėrtojnė rezistence ndaj sėmundjeve ose e shkatėrrojnė atė.

Ajuverda fton tė gjithė qė ta nisim ditėn duke u fokusuar nė rituale tė mėngjesit qė funksionojnė pėr tė vėnė nė vijė trupin me ritmet e natyrės dhe forcojmė vet-vlerėsimin dhe vet-disiplinėn.

Mendja mund t’ju thotė se duhet ta kontrollosh emailin, ta bėsh njė shetitje me fėmijė, se nuk guxon tė vonohesh nė punė apo qė thjesht nuk ke kohė tė kultivosh ritualet e tua tė mėngjesit.

Por, nėse mund tė gjesh kohė pėr vetėm njė ritual qė do tė pėrmirėsoj shėndetin, atėherė le tė jetė ky…

Fillo ditėn me njė gotė me ujė tė ngrohtė dhe lėng nga njė gjysmė limoni. Ėshtė aq e thjeshtė saqė dobitė janė shumė tė mėdha pėr ti injoruar.Uje i Ngroht Me Limon – Pse Duhet Te Pish 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:24