6 Menyra Si Te Humbim Barkun Shpejt

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje 6 Menyra Si Te Humbim Barkun Shpejt

Mesazh nga Princesha... prej 7/6/2014, 08:16

6 Menyra Si Te Humbim Barkun Shpejt BarkuNjėra nga pyetjet qė mė sė shpeshti kemi hasur kohėve tė fundit kėtu nė sherohu.com ėshtė se si te humbim barkun apo si te shkrijmė dhjamin e barkut. Dhjami i barkut nė fakt ėshtė njėri nga mė tė rrezikshmit – pėrveē pamjes sė keqe qė ju dhuron, trashėsia e barkut (belit) ėshtė indikator i sėmundjeve.

Ne fillojmė tė shtojmė peshė rreth belit kur nivelet e kortizolit rriten shpejt. Stresi ėshtė njėri nga fajtorėt kryesorė i sekrecionit tė niveleve tė larta tė kortizolit. Kur kjo ndodh kortizoli zbėrthen muskujt (llojet e indeve qė mė sė efektshmi djeg kaloritė) e gjithashtu edhe ruan yndyrėn (dhjami) nė rajonin abdominal (bark). Qė stresi mund tė keqėsohet duke bėrė keq dietė; studimet tregojnė qė stresi i shkaktuar nga dieta mund tė rris nivelet e kortizolit, duke bėrė qė mos tė kesh ndryshim nė dhjamin e belit edhe kur shkurtojmė konsumin e kalorive. Pra si te humbin barku? Inkorporo kėto 6 kėshilla dhe ju do jeni rrugės pėr sheshim tė barkut nė njė kohė tė shpejtė!6 Menyra Si Te Humbim Barkun Shpejt 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:24