Remzie Osmani - Edhe nje nate pa ty (Official Video)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Remzie Osmani - Edhe nje nate pa ty (Official Video)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/6/2014, 15:00
Edhe nje nate pa ty
e smund t'duroj as deri neser
ti me nuk je aty
aty ku te ndjeja me teper
te thash se morri fund
por te genjeva ty dhe veten
se e verteta jone
do te me ndjek pas
per gjithe jeten

REF
nje pjes e zemres
esht e ngrire
si nje akull mbet e ftoht
ishe i vetmi ne ket jet
ce dikur e mbaje ngrohte

nje pjes e zemres
sot pushoj
me nuk rrah e sesht e gjalle
si do te ju them te tjereve
me ste kamne jemi ndare

II
edhe nje nate pa ty
pa puthejet ce ac shum i ndjeja
parajsen e vertet
ne cdo moment tek ti e gjeta
te tash se morri fund
po te genjeva ty dhe veten
se e verteta jone
do te me ndjek pas
per gjithe jeten

REF
nje pjes e zemres
esht e ngrire
si nje akull mbet e ftoht
ishe i vetmi ne ket jet
ce dikur e mbaje ngrohte

nje pjes e zemres
sot pushoj
me nuk rrah e sesht e gjalle
si do te ju them te tjereve
me ste kamne jemi ndare.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2018, 00:14