Shtėpitė mė tė shtrenjta tė botės sipas Forbes!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shtėpitė mė tė shtrenjta tė botės sipas Forbes!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/6/2014, 12:54

Ne vend te pare ėshtė pallati prej 27 katesh i manjatit indian te ēelikut Mukesh Ambani. Pėr ndėrtimin e saj janė dashur vetėm 2 vjet dhe vlera e pėrgjithshme e saj ėshtė 2 miliard dollarė. Pallati ka 6 kate parkim nėntokėsor, tre eliporte, nėntė ashensorė, njė tempull indu si dhe salla pėr patinazh dhe shume komoditete te tjera.
Vila Leopold. Dikur prone e Gianni Agnelli-t, sot pronarja e saj Lily Safra nuk pranon ta shesė as pėr 500 milion dollarė te ofruara nga miliarderi rus Mikhail Prokhorov. Aktualisht mendohet se ajo vlen 750 milion dollarė
Ne vend te trete renditet vila super luksoze e Fair Field ne New York, prone e manjatit te magneziumit Ira Rennert. Vlen 248 milion dollarė
Ne vendin e katėrt ndodhet njė kompleks rezidencial, brenda te cilit ndodhet njė apartament me sipėrfaqe 2300 m katrore dhe qe llogaritet te kushtoje 221 milion dollarė. Pronari ėshtė rus ose ukrainas.
Ne vendin e peste ndodhet Kensington Palace Garden, prone e indianit Lakshmi Mittal, e blere ne vitin 2008 pėr 143 milion dollarė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:40