Kuriozitete tė pabesueshme por tė vėrteta pėr ushqimet!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kuriozitete tė pabesueshme por tė vėrteta pėr ushqimet!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/6/2014, 12:53

Djathi ėshtė ushqimi qe vidhet me shume neper dyqane
Mjalti mund te rezistoje i pa prishur pėr 3 mije vjet. Sigurisht kur ėshtė origjinal
Ananasi nuk ėshtė njė fryt i vetėm. Ne tėrėsi ai ėshtė njė pėrzierje manaferrash
Etiketat e frutave dhe zarzavateve janė gjithashtu te ngrėnshme. Ato njihen si te tilla edhe prej Agjencisė Amerikane te Ushqimit FDA
Njė furre me mikrovale konsumon me shume energji pėr te mbajtur orėn ne pune, sesa pėr te ngrohur ushqimet
Shpikėsja e biskotave “Chocolate Chips” e ka shitur recepturėn e saj tek Nestle ne kėmbim te furnizimit me ēokollata ne kohen e pensionit gjate gjithe jetes
Aktualisht, sasia mesatare e sheqerit qe konsumon ne pese dite njė amerikan ėshtė me e madhe se sa ajo qe konsumonte gjate njė viti njė amerikan 200 vjet me pare
Torta “German Chocolate” nuk ėshtė gjermane. Emri i saj rrjedh prej atij qe e prodhoi pėr here te pare, Sam German, njė amerikan
Vezėt qe prodhohen ne SHBA janė ilegale ne Angli, dhe anasjelltas, vezėt qe prodhohen ne Angli janė ilegale ne SHBA. Kjo vjen vetėm pėr pasoje te mėnyrės se larjes se tyre
Pėrpara shpikjes se frigoriferit, pėr te ruajtur qumėshtin e freskėt, njerėzit fusnin nė tė bretkosa te gjalla. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:01