Si ndikon dėrgimi i sms-ve nė ēift?!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si ndikon dėrgimi i sms-ve nė ēift?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/6/2014, 12:26

 Si ndikon dėrgimi i sms-ve nė ēift?! 958142d5-6b41-4223-840e-3f664b6dbaa1---0-

Sipas njė raporti nga Journal of Couple & Relationship Therapy, pėrdorimi i mesazheve mund tė rrisė intimitetin duke i bėrė partnerėt mė te disponueshėm dhe duke zgjeruar lidhjen e tyre.

Njėkohėsisht ata shprehen se: “Dėrgimi i mesazheve nuk duhet tė zėvendėsojė bisedat e rėndėsishme qė duhet tė ndodhin ballė pėr ballė” pasi nė kėtė mėnyrė rritet risku pėr njė komunikim jo tė mirė dhe mund tė dėmtohet marrėdhėnia.

Studiuesit shpjeguan se ajo qė ka mė tepėr rėndėsi ėshtė mėnyra se si njerėzit i pėrdorin mesazhet pėr tė komunikuar. Pėr shembull, mesazhet e papritura nė mes tė ditės, ku i kujtoni partnerit ose partneres se po mendoni pėr tė mund tė jenė mjaft romantike dhe pozitive./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 03:22