Miss Botėrori 2014 ėshtė Daniela Ocoro Meja!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Miss Botėrori 2014 ėshtė Daniela Ocoro Meja!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/5/2014, 13:04Miss Botėrori 2014, ne vigjilje te eventit ėshtė mbajtur ne qytetin gjerman te Rust-it, dhe ka njė fituese pikėrisht prej kontinentit latino amerikan.

Se bashku me kurorėn, 25 vjeēarja nga Kolumbia, Daniela Ocoro Maja ka pėrfituar edhe njė ēmim prej 3000 euro.
Ne kėtė konkurs bukurie kane marre pjese pėrfaqėsuese nga te 32 vendet pjesėmarrėse ne Kampionatin Botėror te Futbollit te kėtij viti qe pritet te filloje ne Brazil.

“Jam shume krenare pėr kėtė fitore. Jam e bindur se edhe Kolumbia do te shpallet gjithashtu Kampione e Botes”, ka thėnė pėr mediat e pranishme fitimtarja Ocoro.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:56