Dashuria dhe tradhtia, duken larg, por janė shumė afėr

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Dashuria dhe tradhtia, duken larg, por janė shumė afėr

Mesazh nga Princesha... prej 30/5/2014, 14:39

Dashuria dhe tradhtia janė dy terma qė e pėrjashtojnė automatikisht njėri-tjetrin, por jeta po provon tė kundėrtėn e kėsaj. Nėse do tė hyjmė nė brendėsi tė kėtyre dy kategorive, nė kėrkim tė lidhjes qė ekziston mes dy termave, do tė shohim se dashuria ka tė bėjė me dedikimin apasionant dhe ekskluziv, i shoqėruar me mirėqenie shpirtėrore dhe stabilitet. Ndėrsa tradhtia shpesh ka lidhje me dashurinė sepse nė fakt nuk ėshtė gjė tjetėr veēse transferimi i dashurisė nga njė subjekt tek njė subjekt tjetėr, nga njė dimension te tjetri, por shpesh jetohet si shkatėrrim i dashurisė, ndėrkohė qė pėrfaqėson njė motor tė transformimit tė saj. Ndjenja qė provohet kur tradhtohet, ngjan me njė vdekje tė vogėl dhe si e tillė pėrjetohet si njė gjė negative, si humbje dhe si nevojė universale. Pėr tė kuptuar foljen “tradhtoj”, mjafton tė shohim kuptimin e saj nė latinisht, “tradere” qė do tė thotė tė modifikosh ose tė braktisėsh njė rregull, njė urdhėr, njė sistem tė mėparshėm. Pra, braktiset e vjetra pėr tė kaluar tek e reja. Pra, tradhtia ka tė bėjė me braktisjen e rregullave tė vjetra, apo konfigurimeve, nė favor tė atyre tė reja. Kur rregulli i ri, apo konfiguracioni afirmohet, tradhtia transformohet nė traditė. Dashuria nuk vdes, por spostohet deri nė tradhtinė e ardhshme. Nė kėtė sens dashuria dhe tradhtia janė kaq tė lidhura me njėra-tjetrėnDashuria dhe tradhtia, duken larg, por janė shumė afėr 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 22/7/2019, 04:19