S'ta kam thėnė - Sidrit Bejleri, Lind Islami, Florent Abrashi!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje S'ta kam thėnė - Sidrit Bejleri, Lind Islami, Florent Abrashi!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/5/2014, 19:11LINDI

S'ta kam thėnė nė parkun ku t'kam pritė
S'ta kam thėnė nėn strehėn me shi
S'ta kam thėnė me dorėn pėrmbi buzė
Kurrė jo nuk ta kam thėnė, veē Zoti e di

SIDRITI

S'ta kam thėnė, se muzė unė ty tė kam
Kur kėputet dhe lulja pa zė qan
Dashuria ta dish e mbyt mėrzinė
Unė ty nuk ta kam thėnė, koha ėshtė shėrim

FLORENTI

Sa herė ti shkon, ēdo gjė tek unė ngapak tė pret
Dhe kur ti je larg, sikur njė orė tė vetme, vdes
Dhe me ty nė krah diellit t'i them, mirmėngjes

LINDI,SIDRITI,FLORENTI

Ta dhuroj kėngėn e parė
Ma dhuro ēdo ēast, tė tė shoh nė sy, veē ty
Ta kam falė drithmėn e parė
E nė gjoksin tėnd dua t'i mbyll sytė

LINDI

S'ta kam thėnė se qan kush ėshtė fajtor

FLORENTI

S'ta kam thėnė ėndrrat pa ty mbarojnė

SIDRITI

S'ta kam thėnė kur jeta tė perėndojė
Sėrish nė atė jetė Zoti na bashkoftė!

LINDI

Sa herė ti shkon, ēdo gjė tek unė ngapak tė pret

SIDRITI

Dhe me ty nė krah diellit t'i them, mirmėngjes

LINDI, SIDRITI, FLORENTI

(2x)
Ta dhuroj kėngėn e parė
Ma dhuro ēdo ēast, tė tė shoh nė sy, veē ty
Ta kam falė drithmėn e parė
E nė gjoksin tėnd dua t'i mbyll sytėE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 08:29