Cili ėshtė personaliteti juaj sipas ngjyrės sė syve?!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Cili ėshtė personaliteti juaj sipas ngjyrės sė syve?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/5/2014, 18:12-Sytė kafe
Sytė kafe janė mjaft ekspresive dhe dėshmojnė pėr aftėsi mbi mesataren dhe janė mjaft tė talentuar. Zakonisht ata janė njerėz kėmbėngulės dhe kėrkues ndaj vartėsve, kjo pėr shkak tė hijes sė rėndė.

-Sytė e zinj
Ngjyra e syve tuaj, ju bėn qė tė jeni gjithnjė njeri serioz dhe qė gjėrat i bėni me pjekuri. Mos harroni se gjithnjė pėrtej shikimit tė personave qė kanė sy tė zinj fshihet njė mister i trashėguar.

-Sytė dyngjyrėsh
Janė sytė me tėrheqės dhe bindės, nė raste tė veēanta zotėrojnė pushtetin e hipnotizimit tė personave tė tjerė. Konsiderohen shumė tėrheqės, janė mjaft ekzotike. Shprehin vetėbesim dhe dėshmojnė krenari.

-Sytė gėshtenjė
Dėshmojnė se individi ėshtė zot i fjalės dhe se meriton t’i zihet besė. Sa mė e mbyllur tė jetė ngjyra aq mė shumė ato rrezatojnė sensualitet. E meta kryesore ėshtė se flasin shumė pėr vetveten.

-Sytė e kaltėr
Shprehin kthjelltėsinė e cila nėnkupton romantizmin dhe feminilitetin tuaj. Ndoshta nuk duhet tė imagjinojnė princin e ardhshėm, por duhet tė lėvizin nga vendi dhe tė jenė nė kėrkim tė tij.

-Sytė e jeshil
Shumica e njerėzve me sy jeshil, konsiderohen mjaft tė urtė dhe tė bindur. Kėta njerėz dinė tė sillen dhe respektojnė tė tjerėt, por nė raste tė veēanta kur u shkelet nė kallo nuk ngurojnė tė bėhen mjaft agresive.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/2/2019, 18:24