5 avantazhet e tė qenit beqare!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 5 avantazhet e tė qenit beqare!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/5/2014, 18:06Te jesh beqare nuk ėshtė njė e mete, pėrkundrazi. Forma fizike, jeta seksuale, jeta profesionale, etj, ja cilat janė 5 avantazhet e te qenit vetėm.

1. Beqaret e kane me te thjeshte te gjejnė njė pune. Kjo edhe pėr shkak te angazhimeve te cilat njė qe ėshtė ne ēift i ka me te mėdha.

2. Beqaret flenė me mire. Nuk ua merr njeri natėn jorganin, nuk ndiejnė gėrhitje apo shqetėsime nga dikush tjetėr. Kane luksin e te ndarit te shtratit vetėm.

3. Beqaret kujdesen me tepėr pėr kėnaqėsitė e tyre ne jetėn e pėrditshme.

4. Beqaret janė me te matur. Ata mendohen shume here para se te hedhin ēdo lloj hapi.

5. Beqaret kane forma me te mira fizike. Duke qene vetėm, ato kane kohe te merren me sport dhe te bėjnė me tepėr kujdes pėr ushqimin qe konsumojnė, Ne kėtė mėnyrė e kane me te lehte te ruajnė edhe format e duhura. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:39