Dallimi ideal nė moshė ėshtė …?

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Dallimi ideal nė moshė ėshtė …?

Mesazh nga Princesha... prej 28/5/2014, 04:17

Pėrkundėr mendimit popullor, qė nė njė lidhje ėshtė ideale, qė mashkulli tė jetė mė i moshuar dhe femra me e re, nė vitet e fundit ėshtė regjistruar njė trend nė rritje qė pėrfshin njė ndryshim tė kundėrt. Nė mėnyrė tė veēantė, ėshtė duke u rritur numri i lidhjeve nė tė cilat gratė janė mė tė vjetėra se partnerėt e tyre. Ndoshta ky numėr do tė ishte edhe mė i madh nėse nuk do tė ekzistonin disa faktorė qė e pengojnė kėtė.
Dallimi ideal nė moshė ėshtė …? Mosha_ideale2


Sipas njė sondazhi tė fundit i cili i ka pėrfshir rreth 2000 persona tė rritur, diferenca ideale ėshtė kur mashkulli ėshtė mė i vjetėr nga gruaja pėr katėr vjet e gjysmė. Gjysma e tė anketuarve kanė deklaruar qė nuk ka asnjė ndryshim ideal nė moshė, dhe diferenca nė moshė nuk ka tė bėjė asgjė me suksesin e lidhjes.
Interesante ėshtė qė 33 pėr qind tė femrave, duan lidhje me njė burrė i cili ėshtė mė i vjetėr edhe deri nė shtatė vjet, dhe vetėm njė nė 100 gra kanė thėnė se ato do tė preferojnė tė jenė tė lidhur me meshkuj mė tė rinjė.
Nė ekzaminim tė mėtejshėm u gjet se stabiliteti financiar ėshtė arsyeja kryesore pse femrat mendojnė se meshkujt mė tė moshuar janė mė tė dėshirueshėm, kurse rreth 55 pėr qind tė grave, thanė se ato nuk do tė ishin nė gjendje qė tė paguajnė kredinė pėr shtėpi apo tė pėrballojnė njė investim tė madh financiar.
Gratė me kalimin e kohės, nėse do tė kenė njė tė ardhme tė sigurt financiare, mė shumė mund tė zgjedhin pėr partnerė, meshkuj mė tė rinj nė krahasim situatėn qė aktualisht ėshtė, ku ato preferojnė meshkuj mė tė vjetėr pėr shkaqe financiare, theksoi studimi.Dallimi ideal nė moshė ėshtė …? 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 24/8/2019, 19:45