Dieta proteinike!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dieta proteinike!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/5/2014, 14:05

 Dieta proteinike! 56f8d2ab-31b2-4693-bc72-1ec64b788a8a---0-


E hėnė
Mėngjesi: Kafe turke pa sheqer. Kafja te jete turke, mase e zakonshme ne njė filxhan te madh ēaji
Dreka: Dy veze te ziera dhe spinaq me pak kripe
Darka: Njė biftek 150-250 gram, ose tre fileto pule te pjekur me sallate jeshile
E marte
Mėngjesi njėsoj
Dreka: Biftek 150-250 gram me sallate jeshile dhe fruta
Darka: 150 – 200 gram proshute e tymosur
E mėrkurė
Mėngjesi njėsoj
Dreka: Dy veze te ziera me sallate jeshile dhe domate
Darka: 150-200 gram proshute e tymosur me sallate jeshile
E enjte
Mėngjesi njėsoj
Dreka: Njė veze te zier me karota te ziera, ose djathė.
Darka: Fruta dhe njė filxhan kos
E premte
Mėngjesi kafe pa sheqer dhe karota me limon
Dreka: Njė veze te zier me karota dhe djathė
Darka: Biftek 150-250 gram me sallate jeshile ose peshk me sallate jeshile
E shtune
Mėngjesi njėsoj
Dreka: 250 gram pule te pjekur
Darka: dy veze te ziera me sallate jeshile
E diel
Mėngjesi: Ēaj limoni pa sheqer
Dreka: Biftek dhe fruta
Darka, sipas dėshirės
KUJDES
Ditėn e diele ne darke, kėshillohet supe me mish e shoqėruar me kos ose fruta
Dieta duhet te zbatohet me pėrpikėri ashtu sikurse ėshtė pėrshkruar
Nuk duhet absolutisht te konsumohet buke.
Nuk tolerohet fare alkool
Dieta zgjat dy jave
Nuk duhet te konsumohet ėmbėlsira
Uje dhe ēaj pa sheqer pa kufizim. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 25/6/2019, 19:40