Shyhrete Behluli - Shtepi e vjeter (Official Video)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shyhrete Behluli - Shtepi e vjeter (Official Video)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/5/2014, 15:30Me te bukura kujtime
ce i kam ne zemren time
je vendlindja ime
ato rruge,shtepi me gure
me lulekuqe per mbi mur
nuk i harroj kurr

ni cop buke me pak sheqer
vrapoja me femijet tjere
e lire si flutur
me priste nana te dera
buke e kryp um vinte era
isha e lumtur

REF
a shtepi e vjeter
sdo te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si ather te jem e lumtur
dhe dy prindert prane ti kisha

II
te kujtoj ty moj nane
sofren sa her e shtroj
me behrecetin plot
po shijen e bukes tane
as nje her nuk e kerkoj
buka e nanes ma e mira ne bote

REF
a shtepi e vjeter
sdo te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si ather te jem e lumtur
dhe dy prindert prane ti kisha!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 08:26