Dark manicure: tė gjithė manikyret must have!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dark manicure: tė gjithė manikyret must have!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/5/2014, 14:44

Edhe pse jemi ne pranvere dhe dėshira pėr ngjyra pastel, protagoniste ne kundėr tendence janė thonjte dark. Te zinj, bordeaux, vjollce, blu e erret pėr njė manikyr te mrekullueshėm dhe misterioz.
 Dark manicure: tė gjithė manikyret must have! 578cf8f2-bcab-42c6-8c71-f9c78fe94dc5---0-

Manikyret efekt xhel: shume te shkėlqyer, long lasting edhe me provėn e pastrimit te shtėpisė, e rėndėsishme ėshtė qe thonjte te jene shume te lyer. Nėse tendencat e sezonit thonė sfumatura pastel dhe ngjyra roze jo me pak janė dhe ngjyrat dark. Manikyr misterioz, gothic style pėr ato qe nuk heqin dore kurrė nga nuancat e errėta. Dhe pėr pak ekstravagance, perfekt janė versionet me xixa. Shtėpitė kozmetike i janė futur punės duke ripropozuar kėto ngjyra kaq te bukura, te cilėt kombinohen me veshje formale apo casual, pėrfaqėsojnė njė pamje me te vėrtet ne mode!

 Dark manicure: tė gjithė manikyret must have! D68ae18c-e77b-441d-8260-7277c417a6b5---0-

Ja disa nga ngjyrat me te bukura dark pėr pranvere/vere 2014:

1- Nails Inc Nail Polish: lehtėson aplikimin, jep shume shkėlqim, zgjate shume, pėr njė black very British.

2- Sephora Color Hit: ne njė ambalazhim te vogėl vjen me te ngjyrat e reja dark, pėr njė lyerje last minute.

3- YSL La Laque Couture: propozon njė blu te thelle pėr njė manikyr glamour.

4- Lancome – Vernis in Love:shkėlqim ekstrem dhe njė formule qe cila qėndron gjate me aplikatorin e ri shume preciz. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:43