Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/5/2014, 19:34

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 76f24d09-d873-4988-9358-bbd71137765d---0-

Ėshtė prej gjithmonė njė must have i sirtarit tone te bukurisė, po flasim pėr manikyrin e kuq qe mesa duket nuk del kurrė nga moda. Edhe pėr pranverėn 2014 janė te shumta brandet qe synojnė tek ngjyra e kuqe dhe ne te gjitha nuancat e saj pėr bukurinė e duarve tona. Nga e kuqja e luleshtrydhes tek ngjyra roze, ngjyra te pranvere/vere 2014 .

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 766db405-63d9-4bac-b8df-712b3a266c3a---0-

Pėr verėn 2014, janė te shumta propozimet qe vijnė nga disa brand te botes se bukurisė. Pupa Lasting Color Gel sjell pėrsėri sfumatura te ngrohta me Exquisite Sensation, ku garanton njė formule me shkėlqim, nėse preferoni njė te kuqe ne tone te tjera, nuk mund te bėni pa nuancat e propozuara nga Essie in Fifth Avenue dhe Guerlain. Kėto manikyre janė te pėrshtatshėm pėr ato qe dėshirojnė njė manikyre te sofistikuar me shije te forte klasike dhe shik. Nėse jeni dashamirėse te reflekseve shimmer dhe manikyreve me efekt te veēante, provoni ato ton sur ton nga Chanel, Le Vernis. Sigurisht qe nuk mungojnė edhe propozimet low cost nga Sephora dhe Kiko./ikub/

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 1656

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 2459

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 3421

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 4367

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 5320

 Manikyrėt 2014, sfumaturat qė ngjyrosin verėn! 6302E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:50