Gjėrat qė duhet t’i dalloni nė dashuri.

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjėrat qė duhet t’i dalloni nė dashuri.

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/5/2014, 19:25

 Gjėrat qė duhet t’i dalloni nė dashuri. 7663345d-215a-495a-9c51-5db20eeb2784---0-

Gjerat qė duhet tė dalloni nė dashuri, siē thonė disa studime tė publikuara sė fundmi nė media, janė nėse lidhja juaj ėshtė e pjekur apo sipėrfaqėsore, ėshtė njė lidhje obsesioni apo pėrkushtimi, si dhe tė ofron ose jo siguri...

Dashuria sipėrfaqėsore dhe e pjekur

S’ka dyshim qė tė rėnėt nė dashuri ėshtė sipėrfaqėsore, sepse ėshtė e bazuar nė momentin, nė tėrheqjen momentale dhe nė kėnaqėsi. Nga ana tjetėr, dashuria ėshtė ndjenjė e pjekur. E kuptoni qartė ēfarė ėshtė mirė, e ēfarė ėshtė keq dhe nė fund kjo do t’ju bėjė tė lumtur’-shkruan Glamour.com.

Obsesioni dhe pėrkushtimi

Nėse arrihet obsesioni, paraqiten hidhėrimi dhe xhelozia. Dashuria ėshtė ndjenjė krejtėsisht e kundėrt. Personi do tė jetė i durueshėm dhe i gatshėm qė tė pranojė ēfarėdo sfide. Personi, i cili dashuron do tė pėrpiqet qė t’i zgjidhė problemet momentale dhe nuk do tė shmanget. Nė dashuri gjithmonė ekziston ndjenja e pėrkatėsisė dhe e besnikėrisė.

Siguria dhe pasiguria

Nė dashuri ekziston siguri e madhe. Ndodh kėshtu, sepse duket sikur personi i cili ju dashuron nuk do t’ju braktisė. Nė dashuri tė prishur, gjithmonė ekziston pasiguria qė partneri mund t’ju braktisė apo t’ju tradhtojė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 03:17