Ndahen ēmimet pėr shefat mė tė mirė tė kuzhinės. Pėrsėri njė shqiptar i pari!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ndahen ēmimet pėr shefat mė tė mirė tė kuzhinės. Pėrsėri njė shqiptar i pari!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/4/2014, 16:51

Pėr femra, ēmimi i pare ka shkuar pėr shefen braziliane, Helena Rizzo, ndėrsa pėr kategorinė mashkullore, ky ēmim, edhe njė here tjetėr i ka shkuar shefit me origjine shqiptare, Rene Rexhepi dhe restorantit qe drejtohet prej tij, Noma ne Danimarke. /ikub/

 Me poshtė ėshtė lista me dhjete restorantet me te mire te botes pėr vitin 2014:

1. Noma, Copenhagen, Denmark
2. El Celler de Can Roca, Girona, Spagna
3. Osteria Francescana, Modena
4. Eleven Madison Park, New York City
5. Dinner By Heston Blumenthal, London
5. Dinner By Heston Blumenthal: London
7. D.O.M, Sćo Paulo, Brazil
8. Arzak: San Sebastian, Spain
9. Alinea, Chicago, Usa
10. The Ledbury, Londra, Gran BretagnaE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:41