Zbuloni karakterin nėpėrmjet syve!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Zbuloni karakterin nėpėrmjet syve!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/4/2014, 20:12Sy tė rrumbullakėt: Sipas testeve, kėta janė njerėz tė thjeshtė, shpirtmirė, qė u besojnė tė tjerėve dhe meritojnė besim. Ata nuk janė nė gjendje tė thurin intriga.

Njerėzit qė i rrudhin sytė: Kėta janė zakonisht natyrė ironike, tė prirur pėr tė kritikuar gjithēka dhe kėdo. Por, pas ironisė sė fshehur qėndron zakonisht dyshimi pėr aftėsitė e tyre personale dhe dėshira pėr t’u pėlqyer tė tjerėve.

Tė shikon drejt e nė sy: Dijeni se ai mendon qė ju ka nė dorė, se ju jeni nėn pushtetin e tij ose tė paktėn kėtė dėshiron tė arrijė. Pėr hir tė sigurisė suaj psikologjike dhe fizike, mė mirė largohuni njė minutė e mė parė prej tij.

Sy nė formė bajamesh: ''I zoti'' i tyre ėshtė njeri largpamės qė e llogarit mirė ēdo hap qė hedh. Ky njeri di ē’kėrkon dhe di si t’i arrijė qėllimet e tij. Ai ėshtė mjaft racional dhe i mban nėn kontroll emocionet.

Sy ''tė zgurdulluar'': Zakonisht, janė njerėz qė u kushtojnė shumė rėndėsi vogėlsirave. Ata janė impulsivė, marrin flakė pėr gjėra tė parėndėsishme, por e pėrmbajnė veten dhe tregohen tė vėmendshėm ndaj tė tjerėve, sidomos ndaj atyre qė i kanė vlerėsuar njė herė./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Zbuloni karakterin nėpėrmjet syve!

Mesazh nga Princesha... prej 14/5/2014, 07:57

Sy nė formė bajamesh: ''I zoti'' i tyre ėshtė njeri largpamės qė e llogarit mirė ēdo hap qė hedh. Ky njeri di ē’kėrkon dhe di si t’i arrijė qėllimet e tij. Ai ėshtė mjaft racional dhe i mban nėn kontroll emocionet.
    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:39