Tė jetosh nė buzė tė greminės. Ja 10 ndėrtesat nga mė tė ēuditshmet nė botė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tė jetosh nė buzė tė greminės. Ja 10 ndėrtesat nga mė tė ēuditshmet nė botė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/4/2014, 18:46

Si mund te jete nėse do te kesh mundėsinė te jetosh pikėrisht ne buze te greminės? Sigurisht qe kush ka mundur te realizoje kėtė, me siguri qe ka pasur te tjera ndjesi nga normalja.

Me poshtė janė 10 ndėrtesat qe ndryshojnė shume nga te tjerat. Ja 10 ndėrtesat me te ēuditshme te botes:

Meteora, Greqi. Kėto janė manastiret te konsideruara si me te famshmit ne bote. Ndodhen ne veri te Greqisė
Cuenca, Spanje. Le Casas Colgadas, qe ne shqip do te pėrkthehesh shtėpitė e varura. Kane filluar te ndėrtohen qe ne shekullin e XIV. Ndodhen ne Spanje dhe ngrihen mbi brigjet e lumit Huecar
San Francisco, California. E ndėrtuar ne vitin 1909, The Cliff House, konsiderohet si njė nga ndėrtesat me te famshme
Golden Gate, parku Kombėtar. Ėshtė krijuar pėr te qene njė restorant, i cili ėshtė ende edhe sot ne funksionim
Bajina Basta, Serbi. Kjo shtėpi e ndodhur ne lumin Drina qe ndan Serbinė nga Bosnja, ėshtė e ndėrtuar prej druri ne vitin 1968 nga njė grup te rinjsh te asaj kohe
Buck Island, Ishujt Vergjine. Mu ne zemėr te Karaibeve ndodhet edhe kjo vile e veēante e ndėrtuar pėr te pritur grupe te mėdha njerėzish
Virgin Gorda, Ishujt Vergjine. Njė tjetėr vile e madhe karaibike, ndodhet e ndėrtuar ne brigjet e mahnitshme shkėmbore te ishullit
Calpe, Spanje. Shtėpia mbi shkėmbin e njohur Marina Alta ne Kalpe dhe vetėm pak kilometra nga qyteti i Alicante-s, ėshtė njė projekt i arkitektit Fran Silvestre
Fayette, Pennsylvania. Ėshtė ndėrtuar nga familja Kaufmann, dhe ndodhet pėrgjatė njė kaskade. Tashme ajo bėn pjese e trashėgimisė artistiko-historike te SHBA-se. Konsiderohet si njė prej veprave me te mira te Frank Lloyd Wright
Sidney, Australia. Ne zonėn e Dover Height, terreni ndėrpritet ne mėnyrė te menjėhershme dhe shndėrrohet njė shkėmb gremine poshtė se cilės pėrplasen dhunshėm  valėt e detit. Megjithė kėtė, kjo ėshtė njė zone me urbanizim te madh. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:41