10 hotelet mė tė mėdhenj tė botės!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 10 hotelet mė tė mėdhenj tė botės!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/4/2014, 18:37


Hotelet e madhenj janė shembuj te jashtėzakonshėm te arritjeve inxhinerike te njeriut, ato janė te formave dhe madhėsive te ndryshme, te tilla janė edhe interierėt e tyre, ēka pėrfaqėsojnė edhe stilin, origjinėn kulturėn e vendit ku ato janė ngritur.

10. Excalibur Las Vegas Ky hotel ėshtė hapur qe ne vitin 1990 dhe deri ne vitin 2008 ai i ishte nėnshtruar se paku njė rinovimi te pėrgjithshėm. Ne kėtė hotel ju mund te gjeni dhoma edhe pėr dy dollarė ne nate. Ai ka 3981 dhome dhe ėshtė i pėrberė nga dy kulla te medha prej 28 katesh secila. Ne te ndodhen edhe shume ambiente te tjera per aktivitete te ndryshme.
9. The Venetian, Las Vegas. Shume i ndryshėm prej te parit, ky ėshtė njė hotel me pese yje, dhe ēmimi fillon nga 163 dollarė nata Ai ka 4027 dhoma, njė pjese e mire prej tyre janė suita. Ėshtė hapur pėr here te pare ne vitin 1999. Ne ambientet e tij janė te minimizuara shume vende te Venecias se vėrtetė, pėrfshi edhe gondolat. Se bashku me njė tjetėr ndėrtesė, the Pallazzo, numri i pėrgjithshėm i dhomave shkon ne 7000.
8. Ambassador City, Jomtien, Thailand. I ndėrtuar ne breg te detit, ai ka katėr yje. Hoteli ka 4210 dhoma, njė pjese e te cilave jepen edhe me 38 dollarė ne nate.
7. Mandalay Bay, Las Vegas. Hotelit te vjetėr te ndėrtuar ne vitin 1999, tashme i ėshtė shtuar edhe njė tjetėr aty pranė , i ndėrtuar ne 2003, me te njėjtin emėr. Me 43 kate, ata kane se bashku 4337 dhoma, dhe ēmimi kėtu fillon me 77 dollarė nata.
6. The Luxor, Las Vegas. Po pjese e grupit MGM Resorts, sikurse edhe Mandalay Bay,  ėshtė edhe njė tjetėr gjigand. Me njė stil egjiptian dhe kopje te sfinksit dhe piramidave, ai ka 4400 dhoma. Ėshtė ndėrtuar ne vitin 1993 dhe ēmimi fillon me 40 dollarė nata.
5. The Wynn dhe Encore, Las Vegas. Kėto dy hotele janė inauguruar ne vitin 2005, dhe 2008, po pjese e MGM Resort. Te dyja se bashku kane 4748 dhoma. Ēmimi kėtu fillon me 120 dollarė nata.
4. Disney All-Star Resort, Orlando. Ky ėshtė nje resort i pėrberė nga disa ndėrtesa te veēanta me njė total dhomash prej 5658, dhe ēmim qe fillon nga 120 dollarė nata.
3. First World Hotel Genting Highlands, Malaysia. Hoteli ėshtė me tre yje. Edhe pse pėr shume njerėz konsiderohet si hoteli me i madh ne bote, ne renditjen tona ai ėshtė i treti.. Aktualisht ka 6118 dhoma ne pune, por ne total numri i tyre ėshtė 10000
2. The MGM Grand, The Signature, Skylofts. Las Vegas. Kompleksi i pėrfunduar ne vitin 1993 hoteli ka pėrkatėsisht 5044, 563 dhe 6772 dhoma me njė total prej 12392 dhoma. Ky kompleks, pėr vitin 2013 ėshtė nderuar me ēmimin World’s Leading Casino Resort for 2013.
1. Izmailovo, Moscow. Ky hotel i ndėrtuar ne vitin 1979 ėshtė njė kompleks prej katėr kullash me emrat, Alfa, Beta, Vega, Gamma- Delta. Se bashku ato kane 7500 dhoma./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:45