Arsyet pėrse meshkujt hezitojnė tė shprehin pėlqim pėr njė femėr!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Arsyet pėrse meshkujt hezitojnė tė shprehin pėlqim pėr njė femėr!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/4/2014, 12:03

 Arsyet pėrse meshkujt hezitojnė tė shprehin pėlqim pėr njė femėr! B5252ba6-126d-42ab-a19f-7ef8b8de1b81---0-

Nė shumė raste, “zhveshin” karakterin e tyre prej burri, bėhen tė dobėt. Pėr shkak tė kėtyre arsyeve shumė herė ata hezitojnė tė shprehin pėlqimin pėr njė femėr.

1. Nuk ndihet mjaftueshėm i mirė pėr ju

“Meshkujt, janė tė pėrmbytur me stereotipe dhe pritshmėri nė lidhje me llojin e jetės qė duhet tė jenė nė gjendje t’i ofrojnė njė vajze . Kjo i lė shumė njerėz tė ndihen tė pamjaftueshėm dhe shumė djem nuk i afrohet vajzave si rezultat i kėsaj”.

2. Nuk e di se ēfarė t’ju thotė

Shumė meshkuj e kanė tė vėshtirė tė gjejnė diēka pėr tė thėnė kur kanė kontaktuar me njė vajzė. Njė fjali e hapjes nuk ėshtė se nuk do tė provokojė njė shuplakė tė menjėhershme por mund tė pėrcaktojė nėse biseda ėshtė bindėse.

3. Ėshtė i pasigurt nėse juve ju pėlqen ai

Nuk ka djalė qė ėshtė i gatshėm tė marrė njė hap drejt jush nėse nuk ėshtė absolutisht i sigurt se juve ju pėlqen ai. Burrat kanė frikė tė etiketohen si ” i mėrzitshėm ” nė qoftė se refuzohen./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 03:50