Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/4/2014, 09:30

 Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat! 1599

Thonj me manikyr te bardhe ėshtė absolutisht ne tendence pėr pranvere/vere 2014. Mes veshjeve dhe aksesoreve off white, kthehen ne mode edhe manikyret e bardhe pėr thonjte, njė produkt i pastėr dhe i lehte pėr te pasur duar gjithmonė te kujdesur. Ne pasarela padyshim qe ka dominuar sfilata, dhe versionet e para kane qene te ndryshme, ajo qe ka rėndėsi ėshtė se ngjyra ėshtė totalisht e bardhe. Kėshtu qe e bardha, ėshtė njė nder tendencat e reja pėr thonjte e 2014, ideale edhe pėr nuset e ardhshme.

Cilat janė ngjyrat e manikyreve qe nuk duhet te humbisni pėr 2014? Me suksesin e madh te ngjyrave pastel, kuptohet qe edhe ngjyrat roze, jeshile, boje qielli dhe e verdhe nuk mbeten me pas. Mes propozimeve me te mira ne treg janė ato manikyre te cilėt nuk kane pėrbėrės me xixa apo shkėlqim perle. Manikyri i bardhe mat nga Opi, My Vampire Is Buff nga Deborah Milano janė mes te kėrkuarve. Manikyri i bardhe qumėsht nga Butter London, Tom Ford, synon pėr njė stil me xixa. Ndėrsa manikyri i bardhe qumėsht nga Chanel, ėshtė me siguri me i dashuri nga te gjithė beauty addicted./ikub/

 Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat! 2434

 Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat! 3392

 Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat! 4354

 Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat! 5309

 Thonjtė e bardhė, pėr njė manikyr delikat! 6290E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:24