Fytyra, pasqyra mė e mirė e inteligjencės tuaj!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Fytyra, pasqyra mė e mirė e inteligjencės tuaj!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/4/2014, 16:35A e dini se vetėm duke pare fytyrėn e dikujt mund te kuptojmė sesa inteligjent ėshtė ai?!

Tashme nuk ėshtė me njė mister, fytyra jone ėshtė si “kutia e Pendores” ne te cilėn fshihen sekrete mbi mendimet tona me sekrete. Megjithatė disa kėrkues ceke kane shkuar edhe me tej. Pėr ta, fytyra mund te reflektoje edhe inteligjencėn qe kemi.

Ne fakt, mendohet se fytyrat e gjata janė ato me inteligjentet, ku sytė kane njė distance goxha te madhe me fundin e mjekrės. Hunda gjithashtu ėshtė me e gjate dhe mjekra e rrumbullaket. Nga ana tjetėr, personat me fytyre te gjere dhe rrethore, me njė hunde te vogėl dhe pak mjekėr, mendohet te jene me pak inteligjentet.

Njė tjetėr pike e rėndėsishme ėshtė se fytyra e meshkujve ėshtė me e lehte pėr t’u kuptuar. Kjo sipas shkencėtarėve shpjegohet me faktin se femrat gjykohen me tepėr ne tėrėsi nga pamja e jashtme duke mos i analizuar fije pėr pe karakteristikat e fytyrės. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:40