10 akuariumet mė tė veēanta nė botė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 10 akuariumet mė tė veēanta nė botė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 18:21

1. Akuariumi mė i vogėl nė botė
Ky ėshtė akuariumi mė i vogėl nė botė, i cila mban vetėm dy lugė ēaji ujė. Miniatura ėshtė bėrė prej qelqi dhe ėshtė vetėm 30 mm e gjerė, 24 mm e ngushtė dhe 14mm e thellė, mund tė mbahet nė pėllėmbė tė dorės. Ajo ėshtė aq e vogėl sa ka vend vetėm pėr kėta peshq zebėr tė vegjėl
2. Akuariumi nėn dyshemenė e vallėzimit
Ka shumė bare nė botė qė janė ndėrtuar pranė njė akuariumi, por jo aq shumė, ku nė dyshemenė e kėrcimit ėshtė njė akuarium gjigant me peshq. Nė Austin, Texas, ky akuarium ėshtė mbushur me peshkaqenė.
3. Akuariumi iMac
Kėta akuariume janė krijuar pėr tifozėt e Apple nė mbarė botėn. Jake Harms transformon kompjuterat Apple tė vjetėr nė akuariume pėr vetė formė e rrumbullakėt qė kanė kėta monitorė.
4. Akuariumi nė formėn e hartės sė botės
“Harta Botėrore ėshtė njė akuarium qelqi, i cili mund tė shfrytėzohet pėr udhėtime tė gjata dhe aventura nga peshqit” (Designer: Takuro Yamamoto).
5. Akuariumi labirinth
Akuariumi ėshtė nė formėn e njė labirinthi. Problemi mė i madh ėshtė se duhet njė person pėr tė pastruar kėtė akuarium.
6. Akuariumi shtrat
Akuariumi shtrat ėshtė njė nga mė ekstravagantėt nė planet dhe na sjell ndėrmend Poseidonin. Shtrati pėrbėhet nga materiale tė kualitetit tė lartė dhe ofron njė pamje tė pashembullt tė akuariumit tė madh me jetėn e larmishme detare.
7. Akuariumi nė stacionin e autobusit
A nuk do tė ishte bukur, qė ndėrsa jeni duke pritur autobusin, tė keni njė akuariumi plot me peshq pėr tė soditur? Ky stacion autobusi ėshtė dizenjuar nė Brazil, i quajtur “AqurioMania.” Strategji tė tilla marketingu mund tė kushtojnė shumė shtrenjt, por patjetėr japin njė efekt tė padiskutueshėm.
8. Akuariumi i ngrirė
Ky ėshtė njė akuariumi shumė i ftohtė, nė fakt, ėshtė i ngrirė! Kjo tėrheqje turistike ėshtė vendosur nė Portin Kesennnuma nė veri tė Japonisė. Octopodė, gaforre dhe peshq tė tjerė janė ngrira dhe shfaqen nė blloqe tė mėdha, tė qarta tė akullit. Akuariumi pėrmban mbi 450 ekzemplarė detare tė pėrfshira nė rreth 50 kube akulli, ku temperatura mbahet nė – 20 gradė Celsius.
9. Akuarium tryezė
Tani, jo vetėm qė mund tė shikoni peshqit e akuariumi tuaj, por gjithashtu mund tė punoni me qejf, duke mbajtur larg tensionin dhe presionin e punės me kėtė krijim.
10. Akuariumi lavaman
Njė peshk tropikal nė njė akuarium ėshtė diēka pėr t’u qetėsuar dhe zakonisht kėtė e shihni nė sallon, por jo nė banjo? Lavamani Moody Aquarium do tė gjallėrojė rutinat e mėrzitshme si larjen e duarve dhe tė dhėmbėve./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:53