Sekreti pėr duar rinore dhe tė bukura!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sekreti pėr duar rinore dhe tė bukura!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 18:12

 Sekreti pėr duar rinore dhe tė bukura! 03cdce5d-d03a-48cf-a7f6-b94a9ea7f2d9---0-

Ju shpenzoni pafund para dhe kohė pėr kujdesin ndaj lėkurės sė fytyrės, por harroni qė edhe duart janė njė pjesė e dukshme. Dekolorimi, thatėsia dhe rrudhat mund t’i tregojnė duart tuaja tė plakura, por janė disa metoda tė cilat duhet t’i provoni pėr tė stopuar kėtė proces.

1. Pėrdorni dorashka

Vishni dorashka kur jeni jashtė, veēanėrisht pėr periudha tė gjata si p.sh kur luani golf ose kur merreni me kopshtari – pėr tė kufizuar ekspozimin ndaj rrezeve UV tė cilat mund tė shkaktojnė rrudha, njolla dhe kancer tė lėkurės. Vishni doreza plastike deri tek bėrrylat kur ju duhet tė mbani duart nė ujė.

2. Pėrdorni pa kursim kremin pėr mbrojtjen nga dielli

Cdo ditė! Edhe nėse ju jeni brenda, ju prapė mund tė jeni tė ekspozuara pėrmes dritareve. Nė tė vėrtetė, dritaret e makinave lejojnė mė shumė se 60% tė depėrtimit tė rrezeve ultraviolet.

3. Trajtoni pikat e errėta

Keni pika me ngjyrė kafe tė errėt? Ato janė pasojė e dėmtimit tė rrezeve UV. Provoni njė krem zbardhues OTC. Nėse nuk funksionon, dermatologu juaj mund t’ju rekomandojė njė version mė tė fortė ose njė trajtim me lazer./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:56