Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 17:43

 Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool! 9fb23a85-1e2e-4047-9bd8-08759ae3f8a7---0-

Manikyre me ngjyra pėr verėn 2014

Manikyret ne tendence gjate pranvere/vere 2014 shkojnė kundėr shijeve te ēdo femre. Nga njėra ane do te shohim kėmbė ne tonalitetet fluor si e verdha, e bardha, vjollca, e kuqja, dhe portokallia qe do te mbushin me ngjyra ditėt e nxehta verore. Nevojitet te kujtoni se ka rregulla pėr te ndjekur ne mėnyrė qe te bėni kėmbėt me te bukura. E kuqja klasike nuk kalon kurrė nga moda do te rezistoje edhe ne pranvere/vere 2014, vjollce, blu, jeshile dhe dy ngjyrat must have pėr sezonin e bukur, portokallia dhe e verdha.

 Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool! Eeb06f97-a60d-484c-86bb-33b416e2a073---0-

Kombinimet e manikyreve pėr duart dhe kėmbėt

Njė nder rregullat pėr nail art veror ėshtė ajo pėr te kombinuar manikyrin e duarve me atė te kėmbeve, por qe nga sezoni i kaluar, gjithmonė e me shume kėrkohet te guxoni me ngjyrat. Te shumta janė kombinimet e "ēmendura" qe mund te bėni me ngjyrat e manikyreve ne tendence pėr pranvere/vere 2014, pėr te pasur duar dhe kėmbė gjithmonė cool. Mes me te bukurave ėshtė ai me ngjyrėn portokalli ne duar dhe manikyr vjollce ne kėmbė. Shume i bukur paraqitet dhe kontrasti mes boje qiellit dhe ngjyrės koral, te dyja tonalitete perfekte pėr te luajtur me look-un. Gjate pranvere/vere 2014 mund te krijoni dhe kombinime harmonioze, duke zgjedhur njė manikyr te verdhe ne kėmbė dhe duke realizuar nje manikyr te bardhe ne duar./ikub/

 Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool! 06e794ba-2286-482c-8926-9dc1b8f98c04---0-E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 17:45

 Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool! 1553E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 17:45

 Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool! 2390E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 17:45

 Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool! 3359E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Manikyret pėr duart dhe kėmbėt, kombinimet dhe kontrastet mė cool!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:03