Mė do apo s’mė do?!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mė do apo s’mė do?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 11:28

 Mė do apo s’mė do?! 344d1a2a-517d-4c7e-86e7-e98677902845---0-

Nuk po flasim vetėm pėr deklaratat e dashurisė, por pėr ndjenjat e tyre ne jetėn e pėrditshme. Nga natyra meshkujt nuk pėlqejnė te flasin shume, mbajnė brenda ēdo gjė, ndėrsa femrat rrėfehen.

Nuk ėshtė e thjeshte pėr ta zbuluar, ne fakt ka meshkuj te cilėt nuk kane problem te tregojnė apo te rrėfejnė atė qe ndjejnė, dhe te tjerė, mbase shumica, qe pranojnė ndjenjat. Nuk po flasim vetėm pėr deklaratat e dashurisė, por pėr ndjenjat e tyre ne jetėn e pėrditshme. Nga natyra meshkujt nuk pėlqejnė te flasin shume, mbajnė brenda ēdo gjė, ndėrsa femrat rrėfehen. Pėr kėtė arsye roli i gruas apo te dashurės vėshtirėsohet edhe me shume. Por mund te mėsohet te lexohet brenda zemrės se tyre? Fillimisht duhet te kuptoni nėse ėshtė i interesuar, me pas me kohen vijnė dhe te tjerat.

Ėshtė i dashuruar?

Meshkujt e ndrojtur nuk pėlqejnė te rrėfejnė ndjenjat e tyre apo te bėjnė pėr vete njė femėr ne mėnyrė te hapur. Beni kujdes, ėshtė mėnyra se si sillen me ju, ju kėrkojnė gjithmonė, kėrkojnė kėshillėn tuaj, bėjnė ēdo gjė pėr te kaluar kohen me ju. Njė element tjetėr ėshtė roli i mikut te zemrės. Nuk ėshtė diēka qe u ndodh vetėm femrave pėr tu transformuar ne njė "varke shpėtimi".

Shikimi

Te kuptoni logjiken e meshkujve ėshtė te kuptoni se ēfarė fshihet pas sjelljes se tyre, dhe kjo nuk ėshtė e thjeshte. Por ka disa sinjale te cilat nuk mund te ngatėrrohen qe tregojnė pėr pėrfshirjen e tyre emotive, i pari ėshtė shikimi. Mundohuni te kuptoni shikimin e tij qe ju ndjek ne ēdo cep.

Flet pak

Meshkujt flasin pak pėr problemet seksuale ashtu dhe pėr ndjenjat. Te prekesh kėto argumente i ve ne ankth, pėr kėtė arsye shtiren me indiferentizėm dhe reagojnė ndryshe. Te thonė "te dua" do te thotė te tregojnė anėn e tyre te dobėt dhe te pambrojtur, diēka qe atyre nuk u pėlqen. Shume shpesh, pas heshtjes apo pas njė sjelljeje jo te mire fshihet interesimi. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/6/2019, 01:55