Thonjtė zbukurojnė duart, hijeshojnė veshjet!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Thonjtė zbukurojnė duart, hijeshojnė veshjet!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 10:12

 Thonjtė zbukurojnė duart, hijeshojnė veshjet! 4a1277a2-fbd0-4e47-b835-d255e66f6e4b---0-

Ngjyrat
Ngjyrat e thella dhe tė forta janė ato tė cilat shėnojnė edhe tendencat pėr momentin. Kėshtu thonjtė tuaj mund tė marrin ngjyrėn e purpurt tė thellė, tė qershisė, tė vishnjės, portokallit tė kuq, uthullės sė errėt. Pavarėsisht se nė pamje tė parė tė japin pėrshtypjen e ngjyrave tė cilat mund t’i rrinin pėr shtat dimrit, nė fakt ato shkojnė edhe nė pranverė. Ndėrkaq akoma edhe mė tė preferueshme janė thuajse tė gjitha nuancat e blusė, duke filluar qė me blunė e thellė e tė zėnė e deri tek gurkali apo bojėqielli i lehtė. Tė preferuara janė edhe kafja e pjekur e deri tek bezha e lehtė, apo ngjyrat e tjera, ato tė ēelėtat si roza e lehtė karamele, apo portokallia dhe jeshilja e ēelėt.

Kombinimet
Ngjyrat mund t’i aplikoni tė njėtrajtshme, por edhe me kombinime, duke qėndruar pak a shumė nė tė njėjtat tonalitete. Kur vendosni tė pėrdorni ngjyrat e ēelėta, i jepni vetes mė tepėr mundėsi tė kombinoni me ngjyrat edhe ndonjė dizajn, apo materiale, tė cilat mund t’ia bashkėngjisni thonjve.

Manikyri magnet
Ky lloj manikyri i veēantė ka nė pėrbėrje tė tij substance magnetike. Nė kėtė mėnyrė, pasi keni aplikuar nė thonjtė tuaj kėtė manikyr, pėrmes njė mjeti specifik, i cili tėrhiqet nga magneti prezent nė pėrbėrjen e manikyrit, mund tė krijohen dritėhije shumė tė bukura e tė veēanta, tė cilat pėrmes dorės sė lirė ėshtė vėshtirė t’i realizosh.

Manikyri qė shpėrthen
Ėshtė njė tjetėr tendencė e prezantuar, e cila pas aplikimit nė thoin e gishtėrinjve, krijon vetiu plasaritje, duke dhėnė idenė e copėzave tė shkėputura. Nuancat kėtu janė tė shumėllojshme dhe ju nuk keni pse tė mendoheni pėr zbukurimin e mėtejshėm tė thonjve, pasi thjesht aplikimi i kėtij lloji tė manikyrit, jep mundėsinė edhe pėr zbukurim.[/font][/color][/size]

Manikyri xhel
Aplikimi i kėtij lloji tė manikyrit ėshtė i njėjtė me atė tė xhelit pėr thonjtė, vetėm se ėshtė jo vetėm mė i shėndetshėm, por edhe lehtėsisht mė i rinovueshėm, pėrmes njė solucioni tė veēantė. Ėshtė po aq rezistues sa edhe xheli i zakonshėm qė pėrdoret pėr thonjtė.

 Thonjtė zbukurojnė duart, hijeshojnė veshjet! D42cfcaa-450b-4e63-b9c4-b217d4ef360d---0-

Motivet
Kėtė vit do tė bėni mirė tė jeni nė sintoni me detin, diellin dhe tokėn, jo vetėm duke pėrdorur ngjyrat e tri elementėve, por edhe motivet e tyre. Kėshtu dizajnet nė formėn dhe ngjyrėn e njė deti mė dallgė, do tė ishin shumė moderne. Por nuk mbeten pas edhe lulet shumėngjyrėshe, kryesisht ato me ngjyra tė ndezura, apo fluturat, mollėkuqet, fjongot dhe madje edhe mbi thonj mund tė aplikoni edhe dizajn nė formėn e vijave diagonal.

“French”, klasiku qė nuk humbet
Njė prej preferencave tė shumta ėshtė edhe pamja “french”, ku pjesa e thoit ėshtė e bardhė ose nė njė ngjyrė tjetėr dhe pjesa tjetėr mbetet pa ngjyrė, pra e tejdukshme. Nėse kombinimi do tė bėhet me tė bardhėn, ky model mbetet tėrėsisht klasik dhe preferohet mė shumė nga mosha tė mesme, ndėrsa vajzat e reja preferojmė mė tepėr qė pjesėn e lyer ta kenė nė njė tjetėr ngjyrė, jot ė bardhė, por kryesisht rozė, bojėqielli, blu, ciklamin etj., pse jo edhe duke i zbukuruar me dizajn, por vetėm nė njėrin prej gishtave tė cilėsdo dorė, pėr tė mos qenė shumė tė ngarkuar.

Forma e thonjve
Nėse mė parė thonjtė nė formė drejtkėndore korrėn shumė sukses, kėtė vit pikėt maksimale shkojnė pėr thonjtė e rrumbullakėt. Gishtėrinjtė e duarve, duke i modeluar nė njė formė ovale, do tė duken mė kėndshėm, megjithatė kjo preferencė jo gjithmonė ėshtė e mundur, pasi varet nė njė masė tė konsiderueshme edhe nga forma e dorės apo gishtave. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:47