Dashuria..

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 20/3/2014, 23:31

Dashuria.. Love-you_079

Shume, shume kohe me pare ekzistonte nje ishull, ku jetonin te gjitha ndjenjat e njerezve: Humori i mire, Merzitja, Dituria dhe te gjitha ndjenjat e tjera, edhe Dashuria, por nje dite ndjenjat moren lajmin e keq, se ishulli do permbytet, keshtu qe te gjithe pergatiten anijet dhe po braktisnin ishullin, vetem dashuria deshironte te priste deri ne momentin e fundit. Para se ishulli te fundosej, dashuria kerkoi ndihme. Pasuria po kalonte me nje anije luksose perpara Dashurise. Ajo e pyeti:
"Pasuri a mund te me marresh me vete?"
" Jo, nuk mundem. Ne anijen time une kam shume ar dhe argjend. Nuk ka me vend per ty."
Atehere Dashuria pyeti Krenarine, e cila po kalonte me nje anije te mrekullueshme para saj:
"Krenari, te lutem, a mund te me marresh me vete?"
"Dashuri, nuk mund te mar me vete" u pergjigj krenaria "ketu cdo gje eshte perfekte. ti mund ta prishesh anijen time"
Atehere Dashuria pyeti Merzitjen, e cila po kalonte para saj:
"Merzitje te lutem me merr me vete"
"Ah Dashuri" tha merzitja "jam aq e merzitur, sa me duhet te rri vetem"
Edhe humori i mire po kalonte para Dashuris por qe aq i kenaqur sa nuk e degjoi qe Dashuria po e therriste.
Papritur u degjua nje ze
"Eja dashuri, te marr une me vete"
ishte nje ze i moshuar, ai qe foli
Dashuria ishte aq mirenjohese dhe e lumtur sa qe harroi ta pyeste te moshuarin per emrin. Kur mberriten ne toke ai iku. Dashuria e vuri re se ishte shume borxhli, pranda pyeti Diturine:
"Dituri, a mund te me thuash se kush me ndihmoi?"
"Ishte koha" u pergjigje Dituria
"Koha?" pyeti dashuria. "perse me ndihmoi koha?"
Dhe Dituria u pergjigje:
"Sepse vetem koha e kupton se sa e rendesishme eshte ne jete DASHURIA."..
Dashuria.. Thank_you_019Dashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 21/3/2014, 15:10

[b][b]Kur njeriu dashuron nuk ka frike... Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet... Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj... Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft.... Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te... Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme... Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe Love makes the world go around Gold makes the world go around too Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton dashuria s'eshte egoiste menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka Dashuria eshte gezimi per tu bere dy. Dashuria eshte frika per tu bere tre. Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje. Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit Dashuria eshte poezia e ndjenjave
[/b][/b]

[b][b]Dashuria.. Love_you_059
[/b][/b]Dashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/6/2014, 16:05

Dashuria lind xhelozinė, por xhelozia i sjell vdekjen dashurisė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 4/6/2014, 00:22

Dashuria eshte gje e bukur por duhet durim kurr mos u nxito se nje fjal e vogel zemren ta lendon te ben te vuash dhe kur dashuron...Dashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 5/6/2014, 00:47

Dashuria....

Ndjenja me e forte qe ka njeriu,po te mos ishte dashuria nuk do ishim neve sote ne kete bote...
Kemi limdur nga Dashuria,jetojm me dashuri sepse ajo na mban ne jete dhe do te vdesim gjithashtu te dashuruar...
nje ndjenje aq e forte qe me pershkon trupin,qe bene zemren time te rreh pa ndal me nje fuqi aq te madhe,qe bene syte e mi te vizellojn sa her qe e takoj,jam me te,apo edhe kur e kerkoj...
Ca tik take zemre,qe ne moment te japin dridhje ne trup...9 te bene te lumtur,te bene te shohesh edhe ate qe nuk eshte,te bene te enderosh endera te bukura,dhe nje te ardhme me te mire te te shpresosh dhe plane per ate te ndertosh..)
c'ka te shkruaj teper per kete ndjenje...
Njeriu kur dashuron eshte me i lumturi ne bote... jeton per ate...per njeriun qe dashuron...Dashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 5/6/2014, 01:18

Nuk duhet ngaterruar "Dashuria" me "pasionin dashuror". Pasioni eshte ne fillim, dhe nuk eshte dashuri. Nese nje person e do ne pleqeri, ose deri ne castin e fundit te jetes, atehere mund te thuhet se kjo eshte: "Dashuri". (per te mos ngaterruar konceptet).Dashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 5/6/2014, 01:19

Dashuria eshte art ku aktoret duhet te jene artiste te shkeqyer.
Shpirti krijues vjen nga tensioni dinamik.
Tensioni midis lirise dhe disiplines ...kaosit dhe rregullit ...te vjetres dhe te rese ....pasionit dhe rutines ....njohurive dhe besimit.
Marredhiet permbajne te gjitha tensione dhe sfidat e lartpermendura.
Ndryshimi midis romantikeve dhe ēdo personi tjeter eshte se romantiket pranojne keto tensione si sfida krijuese ndersa te tjeret i shikojne si kercenime per lidhjen tyre.
Ti mund te jesh romantik pa ndryshuar veten tende.
Ti mund te besh kompromise pa u vetekompromisur !
Mund te ndryshosh pa humbur veēorite tua.
Mund te japesh pa humbur asgje....
Mund te mos jesh dakort por paqja eshte e nevojshme !
Mund te ndjesh pa e humbur llogjiken dhe kontrollin.Dashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 5/6/2014, 01:20

Cfare do te ishte dashuria.....nese ne jete te sjell vetem lotet....Cfare do te ishte jeta....nese ne perjetonim vetem te keqen...Cila do te jete zgjidhja e cdo gjeje? Ndoshta durimi.Pse ne jete qajme,e pse qeshim?
Pse ne jete ekziston vetem nje njeri pergjithmone....
Pse ne jete nuk mund ta jetosh gezimin ashtu sic do ti?
.................
Nje dite mendova se cdo enderr mori fund.Sdua te enderroj per gjerat qe kurre sdo te ndodhin.....Sdua ta ndjej dhimbjen qe kam perbrenda.....
Nje pjese e imja ende mendon se mund te jemi prap bashke....
Nje pjese e imja ende beson se mund ta gjejme nje zgjidhje.....
Ende jam e forte dhe pse forca ime ishe ti.....edhe pse sme je prane....ti mbetesh ne zemren time...dhe aty do e kesh vendin PERGJITHMONE.Dashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/6/2014, 07:14

Dashuria ėshtė lulja e jetės.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Princesha... prej 2/11/2014, 09:08

Dashuria.. 1378188_588668447845642_727202393_nDashuria.. 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

Sponsored content

Buzqeshje Re: Dashuria..

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/7/2019, 08:54