Te gjykojne.......

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Te gjykojne.......

Mesazh nga Princesha... prej 20/3/2014, 23:21

Sa e lehte eshte ta gjykosh dike. Sa e lehte eshte t'i drejtosh gishtin. Eshte me e lehte sesa ta kuptosh. Te gjykosh eshte me e lehte se te perpiqesh ta kuptosh dike.

Te gjykojne se 'je mendjemadhe', por edhe nese do ishe 'e shoqerueshme' serish do te te gjykonin.
Te gjykojne se gabove, por nuk e kthejne njehere koken nga vetja.
Te gjykojne por nuk e marin mundimin te te kuptojne.
Te gjykojne per veshjen, per menyeren e te qenurit, per ecjen. Te gjykojne per jeten tende. Thua se ata kane pershkuar rrugen qe ti ke bere, ate c'ka ti ke perjetuar, zhgenjimet, lotet, trishtimin, dhimbjen.

Te gjykojne. Mendojne se kane te drejte ta bejne. Por gabohen. Askush nuk ka te drejten te te gjykoje. Askush. E nese dikush mendon se e ka kete te drejte, tregoji rrugen dhe beje te mos kthehet me kurre mbrapa.

Te gjykojne....... TyTe gjykojne....... 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Te gjykojne....... 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Te gjykojne.......

Mesazh nga Arlo prej 18/5/2014, 21:09

IdjotetKa zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
The author of this message was banned from the forum - See the message
avatar
POLiici
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 13/05/2014
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 42
<b>Pikėt</b> Pikėt : 87
<b>Votat</b> Votat : 7

Buzqeshje Re: Te gjykojne.......

Mesazh nga POLiici prej 18/5/2014, 21:14

@Princesha... shkruajti:Sa e lehte eshte ta gjykosh dike. Sa e lehte eshte t'i drejtosh gishtin. Eshte me e lehte sesa ta kuptosh. Te gjykosh eshte me e lehte se te perpiqesh ta kuptosh dike.

Te gjykojne se 'je mendjemadhe', por edhe nese do ishe 'e shoqerueshme' serish do te te gjykonin.
Te gjykojne se gabove, por nuk e kthejne njehere koken nga vetja.
Te gjykojne por nuk e marin mundimin te te kuptojne.
Te gjykojne per veshjen, per menyeren e te qenurit, per ecjen. Te gjykojne per jeten tende. Thua se ata kane pershkuar rrugen qe ti ke bere, ate c'ka ti ke perjetuar, zhgenjimet, lotet, trishtimin, dhimbjen.

Te gjykojne. Mendojne se kane te drejte ta bejne. Por gabohen. Askush nuk ka te drejten te te gjykoje. Askush. E nese dikush mendon se e ka kete te drejte, tregoji rrugen dhe beje te mos kthehet me kurre mbrapa.

Te gjykojne....... Ty

Te Gjykosh nuk osht poshtersi por te gjykosh pa fakte osht poshtersi por kur dikush te betohet se do jet i sinqert me ty dhe ne ato momente te genjen ke te drejt ta gjykosh ose me mir me then per tia hapur syt sepse nuk po bjen viktim e asaj genjeshtres sado qe btohet perseri jam ne dijeni te genjeshtres Loqka jeme te duaa shumm  love01  Zemėr  KISS 
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Te gjykojne.......

Mesazh nga Princesha... prej 24/5/2014, 00:35

Te gjykojne se gabove, por nuk e kthejne njehere koken nga vetja.
Te gjykojne por nuk e marin mundimin te te kuptojne.Te gjykojne....... 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

Sponsored content

Buzqeshje Re: Te gjykojne.......

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 22/8/2019, 06:42