Gjėrat qė femrat pėlqejnė tek meshkujt!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjėrat qė femrat pėlqejnė tek meshkujt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/3/2014, 11:16

 Gjėrat qė femrat pėlqejnė tek meshkujt! 0d2dc21d-ca56-458c-bcd8-84ab6b88e99e---0-


Defektet e tyre janė te pafundme, por njė here te vetme le te pėrqendrohemi ne ane e tyre pozitive ose te paktėn ne karakteristikat e mira dhe te kėqija. Me se shumti meshkujt na pėlqejnė pikėrisht pėr te njėjtat arsye qe dhe na "bezdisin". I urrejmė sepse nuk flasin, por ne fakt heshtja e tyre na ndihmon, urrejmė ndeshjet e futbollit, por na pėlqen ti shohim kaq entuziast dhe pasionant. I akuzojmė se mbajnė ēdo gjė pėr vete, por nėse ankohen na duken te padurueshėm!

Dėgjojnė...por nuk kėshillojnė

Femrat pėlqejnė te shfryhen, por shpesh ankohen pėr partneret se nuk japin kėshilla. Meshkujt janė shume te vėmendshėm pėr te dėgjuar, por preferojnė te mos shprehin mendimet e tyre.

Nuk kėrkojnė kurrė ndihme

Sa e bezdisshme ėshtė aq dhe na pėlqen. Edhe ne fund te botes ti duheshe te shkonin, te bindur se ėshtė rruga e duhur, pa kėrkuar ndihme!

Mbajnė qetėsinė

Nėse jemi me nerva, nuk ka asgjė me te keqe se ti shohėsh te qete! Ne fakt, kjo qetėsi e tyre na pėlqen sepse kontribuon pėr tu qetėsuar dhe ne.

Dalin me miqtė

Nėse ka diēka qe nuk na pėlqen fare janė miqtė e tij! Por nėse nuk do te ishin, do ta kishim me te vėrtet keq! Ndonjėherė te shijosh njė mbrėmje vetėm i bėn mire shėndetit!

Janė te pasionuar pas sportit

Sa keq kur i dėgjon te flasin pėr ndeshjen e radhės te shkuar keq, apo te dėgjosh ulėrimat e tyre te gėzimit ne rast fitoreje, por nėse shihni pėrtej sipėrfaqes, duhet ta pranojmė qe kur i shohim kaq te pasionuar, entuziast ėshtė me te vėrtet shume bukur.

Nuk shfaqin emocionet

Te mos tregosh emocionet ėshtė me te vėrtet njė gjė jo e mire, por kjo ftohtėsi na tėrheq shume. Mjafton te mos e teprojnė.

Kane besim ne vetvete

Meshkujt nuk janė paranojak ne krahasim me femrat, gjithsesi e shohin veten tėrheqės. Ky besim ne vetvete i bėn ne sytė e femrave te padurueshėm por dhe shume joshės!/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/6/2019, 01:45