Tendencat e thonjve pėr verėn 2014!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tendencat e thonjve pėr verėn 2014!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/3/2014, 23:41

Tendencat e thonjve pėr verėn 2014 pėr njė manikyr perfekt janė te shumta, gjate sezonit te bukur do te jete me te vėrtet shume e thjeshte te keni thonj perfekte dhe glam. Ngjyrat e manikyreve qe do te shihen me se shumti ne thonj gjate verės 2014 janė fillimisht nuancat pastel, ideale pėr te pasur thonj delikate dhe romantike te ngjashme me karamelet. Pranė kėtyre tonaliteteve te lehta janė edhe ato nude nail, ngjyrat e ndezura ne portokalli, must have te 2014, blu, jeshile, koral, e verdhe limon, ideale pėr te ngjyrosur verėn tuaj.

 Tendencat e thonjve pėr verėn 2014! 0dda479d-c880-4174-8e71-4b1928036c6a---0-

Ngjyrat e verės 2014

Ngjyrat e manikyreve pėr verėn 2014 do te karakterizohen nga dy radhe, nga njėra ane manikyret delikat, romantik pėr te pasur thonj bon ton dhe nga ana tjetėr shpėrthim ngjyrash nga nuancat e ndezura te pasura me xixa. Pėr te pasur duar perfekte pėr sezonin e bukur, mund te zgjidhni mes gamės se gjere te tonaliteteve te ndryshme. Shume ne tendence do te jete ngjyra portokalli edhe ne make up, na kujton ngjyrėn e diellit ne perėndim, ne det. Pėrkrah portokallise nuk mund te mungoje ngjyra ciklamine, roze te para dhe ne premierėn e thonjve te modeleve gjate sfilatave te pranvere/vere 2014. Tonalitete te tjera ne tendence do te jene boje qielli, vjollca, e kuqja, bluja e detit, jeshilja, koral etj.

 Tendencat e thonjve pėr verėn 2014! 47771583-7637-49e9-8494-59163fd1ab2d---0-

Thonj bon ton pėr verėn 2014

Jo vetėm ngjyra te ndezura pėr verėn por edhe tonalitete me neutro dhe delikate, ne shume koleksione make up pėr sezonin e bukur gjejmė manikyr te bukur ne ngjyrat pastel. Nuanca qe na kujtojnė ato te karameleve, boje qielli, lejla, jeshile e lehte, gri e ēelur dhe e bardha e qumėshtit mund te miksohen mes tyre pėr te krijuar french manikyr delikat dhe shume te bukur. Pėrkrah manikyr ne ngjyrat pastel do te jene dhe manikyret me efekt nude, protagoniste edhe ne sezonin e shkuar. Edhe nuancat e rozės se lehte, bezhės, te kafes do te jene pėrsėri ne mode.
/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:29