Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/3/2014, 16:51
1- Perse e thotė partneri

Te themi te vėrtet, ėshtė e shėmtuar te themi "te dua" dhe te ndjesh kėtė deklarim dashurie te copėtohet. Pikėrisht pėr kėtė arsye, shpesh nuk e besojmė diēka te tille, pėr te qene njė vetėmbrojtje ndaj fjalėve qe mund te na lėndojnė.

2- Pėr te mos u ndare

"Te dua" mund te jete fillimi i njė historie dashurie apo fundi njė marrėdhėnie. Edhe kur nuk ndihemi gati pėr ta thėnė, ndonjėherė e bėjmė pėr "frike" qe partneri mund te na lere, nėse nuk arrijmė te shkėmbejmė menjėherė ndjenjėn e tij/saj.

3- Pėr te qetėsuar partnerin/en

Ka momente ne njė lidhje ku ēdo gjė duket e humbur, por ne nuk ndihemi gati pėr te thėnė lamtumire partnerit tone, ose mbase nuk dimė se cte bėjmė. Ne kėto momente dobėsie  themi "te dua" edhe pse nuk e mendojmė pėr te evituar qe situata  te pėrkeqėsohet.

4- Sepse keni shume kohe qe jeni se bashku

Tashme te themi "te dua" ne lidhjen ne ēift ėshtė bere njė zakon, as ne nuk dimė nėse ėshtė e vėrtet apo jo, nėse e duam apo jo, por pėr te evituar problemet me te mėdha e pėrsėrisim pa u menduar shume.

5- E thėnė pa u menduar

Fjala "te dua" nuk duhet thėnė me lehtėsi, por na ndodh ta themi edhe gabimisht, dhe kur e kuptojmė tashme atė fjale e kemi thėnė!

6- Pėr te bere te lumtur te afėrmit dhe miqtė

I keni te gjithė pėrballė duke ju pare, si mund ti zhgėnjenit dhe te mos pėrgjigjeshit "te dua" partnerit qe sapo e keni prezantuar. Dhe kėshtu, vetėm pėr te bere te lumtur te tjerėt pėrfundoni duke te thėnė se e doni edhe pse nuk ėshtė e vėrtet./ikub/
                           E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Mesazh nga Arlo prej 5/3/2014, 22:27

o.O Ku thone te gjithe? Si s'me tha dikush mua? -_-Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/3/2014, 23:05

Mos u mėrzit se do tė thonė dhe ty.. Mė mirė vonė se kurrėė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Mesazh nga Arlo prej 5/3/2014, 23:14

Ujė  Na iku moshaaaaaaa  LOL Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/3/2014, 23:21

Jooo joo se ke  kohė  LOL E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Plaku
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/10/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6064
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11449
<b>Votat</b> Votat : 63
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jam krenar qe jam shqiptar

Buzqeshje Re: Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Mesazh nga Plaku prej 6/3/2014, 00:06

per ti bere qefin njeri tjetrit hahahah

Sponsored content

Buzqeshje Re: Tė gjithė thonė “Tė dua”. Pėrse?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:16