Cili ėshtė qyteti ku jetohet mė mirė nė botė?!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Cili ėshtė qyteti ku jetohet mė mirė nė botė?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/2/2014, 19:55Kompania e konsulencės, "Mercer", analizon 223 qytete nė tė gjithė botėn mbi bazėn e 10 parametrave.

Vjena ėshtė qyteti mė i mirė pėr tė jetuar, i ndjekur nga Zyrihu dhe Auckland. Duket se kėto te vende tė para kanė mbetur tė palėvizura nė krahasim me renditjen e vitit tė kaluar, qė pėrpilohet nga kompania e konsulencės, "Mercer", e cila analizon 223 qytete nė tė gjithė botėn mbi bazėn e 10 parametrave pėr tė ndihmuar biznesmenėt nė adresimin e duhur tė investimeve tė tyre. Kėshtu del se Zyrihu ėshtė qyteti mė i mirė nėse kėrkohet stabilitet politik dhe siguri nė ligje. Ndėrsa Londra ose Frankfurti janė pėr cilėsinė e shėrbimeve publike dhe transporteve.

Ndėr tė tjera bie nė sy fakti qė Londra ka mbetur fikse nė pozicionin e 38-tė prej 3 vitesh. Vjena vazhdon tė konsiderohet si qyteti mė i jetueshėm, mirėpo ka njė parametėr qė austriakėt ende nuk arrijnė tė mposhtin: shanset rikreative, gjė pėr tė cilėn ka ende shumė pėr tė mėsuar. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/11/2018, 12:52