Manikyret, ngjyra roze ėshtė ngjyra ne tendence pėr pranvere 2014!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Manikyret, ngjyra roze ėshtė ngjyra ne tendence pėr pranvere 2014!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/2/2014, 19:44

Manikyret, ngjyra roze ėshtė ngjyra ne tendence pėr pranvere 2014! Ngjyra femėrore "infekton" te gjitha koleksionet e manikyreve pėr pranvere/vere duke te mbėrthyer me romanticizmin e saj.

Manikyret, ngjyra roze ėshtė ngjyra ne tendence pėr pranvere 2014! Images

Manikyret- Roza ngjyra ne tendence te pranvere 2014, e zbehet, antike, shocking apo nude, roza ėshtė ngjyra femėrore. Dhe kėtė pranvere kthehet fuqishėm ne boten e nails pėr ti bere thonjte glamour dhe ne te njėjtėn kohe romantike.

Propozimet bon ton- Nuancat pastel janė me te pėlqyera nėse dėshironi te mbani njė manikyr romantik bon ton. Look-u i thonjve i propozuar pėr kėtė sezon ėshtė ne linje me trendet, koleksioni Spring Romance pėrfshin rozėn delikate roze Poetic qe te sjelle gjallėri, nga pasarelat e Burberry vjen, tonaliteti i rozės Pink ne koleksionin English Rose, perfekte pėr te nje stil te bukur ne thjeshtėsinė e vet. Ndersa Collistar mendon pėr dashamirėset e ngjyrės nude me manikyrin CC, ne tre nuanca me efekt fondotinte.Manikyret, ngjyra roze ėshtė ngjyra ne tendence pėr pranvere 2014! Images

Thonj aromatik- Manikyret qe kane arome ekzistojnė dhe kėtė lloje i ka lancuar Revlon, quhen Parfumerie Nail Enamel, kane njė arome vajrash esencial dhe janė te disponueshme ne njėzet nuanca. Edhe ambalazhimi i tyre duket si ajo e njė mini parfumi. Pėr te ndjekur trendėt e sezonit mund te preferoni Pink Pineapple.

Efekt shock- Pėr ato qe preferojnė sfumaturat rock ka ngjyra vibruese si ato te Vernis in Love nga Lancome, nuanca Rose Satin te koleksionit French Ballerine ėshtė perfekte pėr njė nail art te sofistikuar. Shume te bukura paraqiten edhe nuancat Rose Capri propozuar nga SinfulColors per koleksionin Tough Love menduar pėr me rebelet. Ndersa Fabulous Collection nga Faby sjelle Hula Hoop Pink.

Mėnyra alternative- Nuk mungojnė edhe efektet speciale, me refleks opak, te sheqerosur, me shkėlqim, me efekt perle etj.

Ngjyra e vitit- Nėse jeni ēapkėne dhe ngjyra roze nuk bėn pėr ju, ne alternative mund te jeni gjithmonė glamour me radiant orchid. Behet fjale pėr njė miks ngjyrash te ciklamine, roze dhe lejla, e emėrtuar si ngjyra e vitit. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:43