Sondazhi: Jeta “mbaron” kur mbushni ...

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sondazhi: Jeta “mbaron” kur mbushni ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/2/2014, 09:50Nėse mendoni se jeta “pėrfundon” kur kaloni tė dyzetat ėshtė momenti tė bėheni merak pasi nė fakt ajo “pėrfundon” shumė vite mė parė.

Sipas njė studimi tė fundit, njeriu ka kaluar momentet e tij mė tė mira para se tė mbushė 26 vjeē.

Studiuesit amerikanė pyetėn disa pensionistė mbi momentet e tyre mė tė bukura nė jetė dhe kujtimet e tyre ishin tė gjitha para se tė arrinin 26 vite.

Psikologja Kristina Steiner e Universitetit tė Nju Hempshire tha: “Vumė re nga sondazhi se kujtimet mė tė bukura tė personave ishin nga periudha 17-26 vjeē. I lejuam tė moshuarve tė bėnim njė biografi 30-minutėshe dhe momentet e gėzueshme i gjetėm vetėm gjatė rinisė.” /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 18:45