Lindin vajzė, e quajnė Facebook!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Lindin vajzė, e quajnė Facebook!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/2/2014, 00:12Shumė shpesh thuhet se disa njerėz nuk janė gati pėr tu bėrė prindėr dhe kjo gjė duket se ekziston. Nė Meksikė prej lumturisė sė lindjes sė fėmijės, prindėrit e njė vajze vendosėn qė ta quajnė tė voglėn e tyre me emrin Facebook.

Por pėrballė kėsaj zgjedhje tė rrallė tė emrit, autoritetet ndėrhynė pėr tė ndaluar qė fėmija tė mbante kėtė emėr, pasi sipas tyre me rritjen e saj, vajza mund tė bėhej pre e sharjeve dhe keqtrajtimeve nga shokėt.

Tronditja nga zbulimi i emrit Facebook, shtyu autoritetet qė tė bėnin njė kėrkim nė regjistrat e emrave, duke hartuar njė listė tė emrave tė ndaluar. Mes tyre bien nė sy emra si Lady Di, Hitler, Harry Potter, Batman, Terminator, Robocop, Rambo, Rolling Stone, James Bond etj.

“Objektivi ėshtė hartimi i njė ligji qė ti mbrojė fėmijėt nga emrat e ēuditshėm, emra tė cilėt nuk kanė asnjė lloj kuptimi”, u shpreh pėr mediat Cristina Ramirez, njėra nga zyrtaret meksikane e cila po merret me kėtė rast. /BS/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/11/2018, 12:11