Fshatrat mė piktoreskė nė botė!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Fshatrat mė piktoreskė nė botė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/2/2014, 16:11

Fshatit holandez Bourtange nė kufirin me Gjermaninė.Fshati Hobit ekziston vėrtet. Ai ndodhet nė Zelandėn e Re dhe ėshtė pėrdorur si shesh-xhirim thuajse nė tė gjitha seritė e sagės sė filmit fantazi.“Fshati Popeye” Malte. Pikėrisht kėtu u frymėzua “Disney” pėr realizimin e seteve tė serialit vizatimor, aq tė dashur tė kohės.Nė Mali ndodhet njė fshat i vogėl piktoresk i izoluar nė shkretėtirė, mbijetesa e tė cilit varet vetėm nga peshkimi.Imazh i shkėputur nga njė fshat nė jug-perėndim tė Anglisė.Mė poshtė Sar Agh Syed, njėri prej fshatrave mė tė bukur tė Iranit. Njė ndėrthurje perfekte mes modernizmit oriental dhe kulturės perse.Rikthehemi nė Afrikė, kėtė herė nė nė njėrin prej bregdeteve tė paprekur ende nga zhvillimi, ku ėshtė shkrepur edhe fotoja e mėposhtme.Nė Azi. Mes maleve tė Himalajave ndodhet kjo perlė tibetiane, mijėra kilometra mbi nivelin e detit.Ishujt Faroe. Fshati i vogėl, strehė e njė grushti banorėsh quhet Gasadalur.Salzkammergu, fshati austriak magjepsės me rreth 1 mijė banorė, qė ja vlen tė vizitohet nė ēdo stinė tė vitit.Sėrish nė Kinė. Kėtė herė mė nė jug tė saj, ku mes parcelave tė mbjella me oriz shtrihet ky fshat./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/3/2019, 23:11