Meshkujt e dallojnė partneren e jetės nė njė moment tė vetėm!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Meshkujt e dallojnė partneren e jetės nė njė moment tė vetėm!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/1/2014, 23:41Studimi i ri nga Universiteti i Pensilvanisė konfirmon se meshkujt bien nė dashuri tri herė mė shpejt se femrat. Femrat janė mė pragmatike kur bėhet fjalė pėr dashuri, ndėrsa fjalėn “tė dua” u duhet mė shumė kohė pėr ta thėnė sesa u duhet meshkujve.

Meshkujt shpesh pas takimit tė parė e vendosin nėse ajo ėshtė e vėrteta, ndėrsa femrat bien nė dashuri pėr njė kohė mė tė gjatė, madje u nevojiten disa muaj. Njė e katėrta e meshkujve qė morėn pjesė nė kėtė studim, thonė se ata besojnė nė dashuri nė shikim tė parė dhe se mund tė dallojnė partneren e jetės sė tyre nė njė moment tė vetėm.

Rezultatet e anketės treguan se femrat kanė tendencė tė konsultohen me familjen dhe miqtė para se tė bien nė dashuri. Pėr tė rėnė nė dashuri mund t’u marrė kohė mė e gjatė, njė muaj apo mė shumė. Nė saktėsisht tė njėjtat rezultate erdhi edhe studimi i kryer nė Britaninė e Madhe, ku konstatohet se femrat bien nė dashuri mė rrallė sesa meshkujt. Nė fakt, shumica e femrave qė morėn pjesė nė studim u pėrgjigjen se ato mund tė dashurohen vetėm njė herė nė jetėn e tyre.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:26