Tė humbėsh nė peshė vetėm me lėng natyral frutash... Receta!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Tė humbėsh nė peshė vetėm me lėng natyral frutash... Receta!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/1/2014, 23:33

 Tė humbėsh nė peshė vetėm me lėng natyral frutash... Receta! 64782862-14cb-49a4-8031-dca22e6e3bbb---0-

Ky lėng natyral ėshtė efikas pėr humbjen e peshės sidomos nė zonėn e barkut. Ėshtė njė recetė efikase, e lehtė pėr t’u pėrgatitur dhe e shijshme.

Pėrbėrėsit qė ju nevojiten janė:

4 kiwi
¼ lugė gjelle me pluhur karafili
2 mollė
1 dardhė
1 tufė nenexhik
lėngun e 2 kokrrave limon
5 gota ujė

Pėrgatitja:

Tė gjithė pėrbėrėsit tė hidhen nė mikser. Lėrini tė miksohen me njėra-tjetrėn derisa tė arrini njė masė kompakte.
Kjo pije duhet tė pihet ēdo ditė para mėngjesit, drekės dhe darkės. Gjithashtu mund tė pini njė gotė edhe para se tė flini gjumė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:56