Tendencat e thonjve, manikyr dhe nail art pėr pranverė/verė 2014!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tendencat e thonjve, manikyr dhe nail art pėr pranverė/verė 2014!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/1/2014, 11:05

 Tendencat e thonjve, manikyr dhe nail art pėr pranverė/verė 2014! 2e11ff46-b738-4250-944a-e2b423bc17b2---0-

Pėr verėn ngjyrat bėhen me te gjalla, ja must have pėr thonjte ne sezonin e ngrohte te vitit, pėr te dekoruar me nail art plote fantazi.

Duar ne top dhe thonj te kuruara gjate pranvere/vere 2014, pas mbrojtjes se duarve pėr te gjithė vitin, vjen sezoni i ngrohte dhe ėshtė momenti pėr te luajtur me manikyret me cool, pėr te krijuar nail art, pėr ti mbajtur ne ēdo rast.

Para se te filloni nail art
Ėshtė shume e rėndėsishme ti jepni thonjve njė forme harmonioze pėr duart tuaja. Thonjte duhet te limohen ne mėnyrė precize, sidomos para aplikimit te manikyrit.

Manikyret e verės 2014
Ngjyrat ne tendence pėr 2014 pėr sa i pėrket Dior dhe Chanel Vernis, janė ngjyrat e ėmbla, pastel te nuancės roze dhe boje qielli. Por, propozimet nuk mbarojnė kėtu, ne fakt nuk duhet te harroni dhe ngjyrėn e vitit Radian Orchid, njė ngjyre vjollce e cila konfirmohet perfekte pėr nail art pėr sezonin, veēanėrisht nėse synohet pėr njė aplikim ne te gjithė thoin.

Lojėra fantazie
Vera na lejon te guxojmė me thonjte. Nėse jeni te zonjat me nail art mos nguroni te realizoni dekore ne thonj. Thonjte mund te interpretojnė trendet e sezonit, lulet, pikat dhe vijat janė must te pranvere/vere krahas figurave gjeometrike. Pėr te pėrfunduar, edhe njė french manikyr i thjeshte mund te shkoje mire, sidomos nėse interpretohet me ngjyra kontrasti apo me maja gjeometrike, e rėndėsishme ėshtė te tregoni shpirtin e sezonit te ri! /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:46