Tė rinjtė qė do tė ndryshojnė botėn!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tė rinjtė qė do tė ndryshojnė botėn!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/1/2014, 16:32

Janė 30 te rinj, te cilėt sipas revistės Forbes do te kenė mundėsi qe me aktivitetin dhe punėn e tyre do te lenė shenje ne histori.Ja 10 te paret.


1. Olivia Wilde 29 vjeēe
Aktore dhe sipėrmarrėse. Ajo ėshtė bashkėthemeluese e Conscious Commerce, njė organizate qe merret me vendosjen e kontakteve mes konsumatorėve perėndimorė dhe firmave te ndryshme te vendeve te botes se trete.
2. Evan Spiegel, 23 vjeē.
Ėshtė bashkėthemeluesi i Snapchat, njė aplikacioni qe mundėson dėrgimin e 400 milion fotografive te cilat nuk e rendojnė memorien e celularit. Mėsohet se ai ka refuzuar njė oferte prej 3 miliard dollarėsh te ofruara nga Facebook, pėr ta bere pjese te veten.
3. Shiza Shahid, 24 vjeēe
Ėshtė bashkėthemeluese e Malala Found. Ajo ka mbėshtetur edhe ekonomikisht 16 vjeēare Malala Yousafzai, kandidate e Cmimit Nobel per vitin e kaluar, ne te gjitha nevojat e saj pėr trajtim shėndetėsor.
4. Bruna Mars, 28 vjeē
Konsiderohet si i pari artist qe ka mundur  te fitoje dy disqe platini dhe 14 nominacione ne Grammy Awards.
5. Maria Sharapova, 26 vjeēe
Tenistja e famshme vitin e kaluar ėshtė deklaruar si sportistja femėr me mė shume te ardhura ne bote. Prej pak kohesh ajo ka ndėrmarrė edhe njė aktivitet ekonomik duke hedhur ne treg linjėn e saj te prodhimit te karameleve, Sugarpova, me mbi 6 milion dollarė xhiro vjetore.
6. Lucas Duplan, 22 vjeē
I laureuar pėr informatike ne Stanford, ai ka projektuar Clinke, njė startup qe mundėson transaksione financiare ne njė mėnyrė shume te thjeshte dhe te shpejte, nėpėrmjet smpartphone-s.
7. Palmer Luckey 21 vjeē
Konsiderohet si Steve Jobs i realitetit virtual. Objektivi i tij ėshtė qe te transformoje njė hardware te sofistikuar ne njė objekt pasioni pėr masat.
8. Divya Nag 22 vjeēe
Bashkėthemeluese e  Stem Cell Theranostics and StartX Med e profilizuar ne studimin e qelizave staminale dhe mjekėsinė regjenerative.
9. Nic Borg, 27 vjeē
Ėshtė shpikes i njė lloj Facebook-u pėr studentet. Aty ata, por edhe pedagoget mund te kenė mundėsinė qe te komunikojnė pėr mėsimet, detyrat, leksionet. Numėron afro 30 milion pėrdorues dhe njė xhiro prej 57 milion dollarėsh.
10. Nata Levine, 22 vjeē
Bashkėthemelues i OpenGov, njė platforme qe lejon qeveritė qe te marrin vendime te mbėshtetura ne te dhėna te sakta dhe te komunikoje me informacione financiare me zgjedhėsit e saj. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:22